Emerytura bez podatku tabela 2022. Ile zarobią emeryci? Na podwyżkę mogą liczyć tylko niektórzy

Emerytura bez podatku to jeden z najgłośniejszych tematów ostatnich miesięcy. Czy seniorzy mogą liczyć na realne podwyżki? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl

Aż 65 procent emerytów w Polsce pobiera świadczenie emerytalne w najniższym wymiarze. Rząd postanowił wspomóc najbiedniejszych, wprowadzając coraz to nowe świadczenia i dodatki dla seniorów. Pojawiła się już 13. i 14. emerytura oraz 500 plus dla seniora, ale to nie koniec nowości. Od przyszłego roku pojawi się także zwolnienie z obowiązku płacenia podatku. Ile pieniędzy możemy na tym zyskać?

Zobacz wideo Jak wcześnie młodzi powinni zainteresować się swoimi przyszłymi emeryturami? [Q&A]

Emerytura bez podatku 2022. Kogo obejmie zwolnienie z odprowadzania podatków?

Polski Ład planuje ogromne zmiany w polskim systemie podatkowym. W tym wypadku główną rolę będzie odgrywało podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych. Dzięki temu część emerytów (i nie tylko) będzie mogło liczyć na podwyżki. Kogo dokładnie dotyczy ta sprawa? Dodatkowe pieniądze pojawią się na kontach tych, których świadczenia nie przekraczają 2500 złotych brutto. Osoby, które przekroczyły tę granicę, zapłacą podatek jedynie od owej nadwyżki.

Na dodatkowe pieniądze możemy liczyć już od przyszłego roku. Podwyżki mają pojawić się na naszych kontach automatycznie, ale także istnieje możliwość ponownego przeliczenia emerytury. Wnioski w tej sprawie będą jednak rozpatrywane pozytywnie tylko w niektórych przypadkach. Więcej pisaliśmy o tym w artykule: Wniosek o ponowne przeliczenie emerytury po 65. roku życia. Większość emerytów spotka się z odmową

500 plus zdjęcie ilustracyjne, pieniądzeNajniższa emerytura 2021. Ile wynosi i komu jest przyznawana?

Emerytura bez podatku – tabela 2022. Ile zarobią emeryci w przyszłym roku?

Sytuacja świadczeń emerytalnych będzie w przyszłym roku bardzo dynamiczna. Aby nie pogubić się w obliczeniach, zwróćcie uwagę na tabelę, którą dla was przygotowaliśmy. Pamiętajcie jednak o różnicy pomiędzy kwotą brutto a kwotą netto:

Emerytura bez podatku 2022 - tabelaEmerytura bez podatku 2022 - tabela Redakcja Gazeta.pl

 Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ 

Więcej o: