Ile wynosi 14. emerytura 2021? Niektórzy otrzymają świadczenia jeszcze w październiku

Ile wynosi 14. emerytura 2021? Okazuje się, że nie wszyscy mogą liczyć na pełną kwotę świadczenia. Pieniądze pojawią się na kontach seniorów w listopadzie, jednak niektórzy otrzymają ją jeszcze w październiku. Dlaczego?

Interesuje cię temat świadczeń? Więcej artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

14. emerytura to jeden z najgłośniejszych tematów ostatnich miesięcy. Świadczenie ma objąć dużą grupę seniorów, ale nie wszyscy będą mieli szansę na otrzymanie dodatkowej gotówki. Wszystko będzie zależało od dochodów, które wpływają na nasze konto w każdym miesiącu. Kiedy wypłata dodatku? Niektórzy otrzymają go jeszcze w październiku.

Zobacz wideo Jak wcześnie młodzi powinni zainteresować się swoimi przyszłymi emeryturami? [Q&A]

Ile wynosi 14. emerytura 2021? Niektórzy nie dostaną ani grosza

14. emerytura dotyczy wszystkich seniorów, którzy są objęci ubezpieczeniem emerytalnym, rolników oraz służb mundurowych. Mogą na nią liczyć także osoby, które otrzymują emerytury pomostowe, renty socjalne dla inwalidów wojennych i wojskowych oraz nauczycielskie świadczenia kompensacyjne. Istotną kwestią będzie przy tym kryterium dochodowe. Aby otrzymać „czternastkę" w pełnym wymiarze, czyli 1250,88 złotych brutto, nasza emerytura nie może przekraczać kwoty 2900 złotych brutto, czyli 2415 złotych na rękę. Każda osoba, która przekracza tę granicę, może liczyć na świadczenie pomniejszone na zasadzie „złotówka za złotówkę", czyli o kwotę, która stanowi przekroczenie progu.

14. emerytura – tabela. Jak będą wyglądały emerytury w listopadzie?

W związku z wprowadzonymi zasadami tylko część seniorów otrzyma świadczenie w pełnym wymiarze. Jak to będzie wyglądało w przypadku innych osób? Przygotowaliśmy tabelę, która obrazuje działanie tego systemu:

14. emerytura, tabela14. emerytura, tabela redakcja

14. emerytura – kiedy wypłata? Niektórzy otrzymają ją w październiku

„Czternastki" pojawią się na kontach emerytów w listopadzie, wraz z comiesięcznym świadczeniem emerytalnym. Przypada to na: 1, 4, 6, 10, 15, 20 lub 25 dzień miesiąca. Okazuje się jednak, że ze względu na Wszystkich Świętych, przypadające jak co roku na 1 listopada, emeryci, którzy dostają świadczenia w tym dniu, mogą liczyć na wypłatę już 28 października 2021.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: