Emerytura bez podatków 2022 - tabela. Czy możemy liczyć na podwyżki? Jest haczyk

Emerytura bez podatków 2022. Rząd zapowiada zmiany w polskim systemie podatkowym. Jak wiele mogą na tym zyskać emeryci? Podwyżki mogą być dla niektórych sporym zawodem.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej artykułów na ten temat znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ponad połowa emerytów w Polsce pobiera świadczenie emerytalne w najniższym wymiarze. Od przyszłego roku wszystko ma się zmienić. Już teraz na kontach seniorów pojawiają się najróżniejsze dodatki w formie 13. i 14. emerytury czy 500 plus. Od stycznia zacznie obowiązywać także zwolnienie z obowiązku płacenia podatków. Czy różnica wypłat będzie znacząca?

Zobacz wideo Jak wcześnie młodzi powinni zainteresować się swoimi przyszłymi emeryturami? [Q&A]

Emerytura bez podatków 2022. Kto zostanie zwolniony z obowiązku płacenia podatków?

Plany Polskiego Ładu zapowiadają ogromne zmiany w systemie podatkowym. Największą gwiazdą tych modyfikacji będzie zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych. Dzięki pojawieniu się tej propozycji, wielu emerytów i nie tylko będzie mogło liczyć na spore podwyżki w swoich świadczeniach. Dotyczy to osób, których comiesięczne świadczenia nie przekraczają kwoty 2500 złotych brutto. W przypadku przekroczenia tej granicy podatek zostanie pobrany jedynie z owej nadwyżki.

Zmiany mają zostać wprowadzone w życie już w przyszłym roku. Podwyżki pojawią się na kontach automatycznie. Wielu emerytów decyduje się jednak na ponowne przeliczenie emerytury. To dobry krok dla tych, którzy mają wątpliwości co do przyszłych świadczeń. Niestety wniosek w tej sprawie może wnosić tylko część osób. Więcej napisaliśmy o tym w artykule:

Emerytura bez podatków 2022 – tabela. Jak będą wyglądały emerytury w przyszłym roku?

Podwyżki mogą sięgać nawet powyżej 100 złotych. Przygotowaliśmy dla was tabelę emerytury na przyszły rok, dzięki której możemy zobrazować wam, jak będą wyglądały emerytury w przyszłym roku. Zestawienie wypłat pojawiło się w naszej galerii, którą znajdziecie na początku artykułu.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: