Już niedługo ruszają wypłaty 500 plus dla emerytów. Jak złożyć wniosek, aby otrzymać świadczenie?

Niektórzy seniorzy mogą liczyć na dodatkowe 500 złotych dla emerytów. To dodatek do emerytury, który będzie wypłacany co miesiąc. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać świadczenie? Konieczny jest wniosek, oraz odpowiednie dokumenty. Wypłata świadczeń jeszcze w tym roku!

Niektórzy emeryci mogą liczyć na spory zastrzyk gotówki. Przysługuje im bowiem czternasta emerytura, a nieliczni mogą ubiegać się również o dodatkowe 200 złotych. Okazją do poprawy sytuacji finansowej jest też trzynasta emerytura, która w przeciwieństwie do czternastej emerytury - przysługuje każdemu. 500 Plus dla seniora, to świadczenie tylko dla wyjątkowo potrzebujących. Znaczenie ma wiek, stan zdrowia, a także dochód. Plusem jest to, że świadczenie jest wypłacane co miesiąc i stanowi dodatek do emerytury lub renty. Kto może je otrzymać i jak złożyć wniosek? Pierwsza wypłata świadczenia już niedługo.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Piotr Kuczyński o transferach socjalnych rządu: Groźne jest to, że to są wydatki na lata, nikt tego nie odbierze

500 plus dla emerytów, ale nie dla wszystkich. Jakie warunki trzeba spełnić?

500 plus dla seniora, to świadczenie które przysługuje co miesiąc i będzie doliczane do emerytury. Dostaną je wyłącznie emeryci i renciści, którzy:

  • ukończyli 75 lat
  • których dochód nie przekracza progu 1727,08 zł brutto
  • nie są zdolni do samodzielnej egzystencji lub pobierają zasiłek pielęgnacyjny

W przypadku przekroczenia progu 1727,08 zł brutto, obwiązuje zasada "złotówka za złotówkę". To oznacza, że kwota świadczenia będzie obniżana o 1 zł wraz z przekroczeniem o 1 zł kryterium dochodowego. Do tej kwoty nie wlicza się jednak renta oraz zasiłek pielęgnacyjny.

500 plus dla emerytów wniosek. Należy dostarczyć pełną dokumentację

Aby otrzymywać co miesiąc 500 plus do emerytury, konieczne jest złożenie wniosku dla osób niezdolnych do samodzielniej egzystencji, który jest dostępny na stronie gov.pl. Oprócz wniosku, konieczne jest dostarczenie odpowiednich dokumentów. Są to:

  • orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji,
  • dokumentację medyczną
  • inne dokumenty jak np. karta rehabilitacji leczniczej

Kiedy wypłata 500 plus dla emerytów? Pospiesz się ze składaniem wniosku

Wypłata 500 plus dla emerytów już niedługo. Aby otrzymać pierwszą kwotę jeszcze w tym roku, należy złożyć wniosek najpóźniej do końca października. Pieniądze będą bowiem wypłacane w listopadzie br.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: