Kto może liczyć na dodatkowe 200 zł do emerytury co miesiąc? Tylko nieliczni dostaną wyższe świadczenia

Kolejne świadczenia dla emerytów. Niektórzy oprócz trzynastej i czternastej emerytury mogą liczyć też na inne dodatki finansowe. Mowa o 500 plus dla seniora, a także 200 złotych dla seniora co miesiąc. 200 złotych otrzymają wyłącznie te osoby, które spełnią określone warunki. Jak powiększyć swoją emeryturę i kto może liczyć na wyższe świadczenie?

Pewna grupa seniorów może liczyć na dodatkowe pieniądze. Do ich emerytury co miesiąc zostanie doliczone 200 złotych więcej. To niewielka kwota, ale w przypadku niskich emerytur może zrobić dużą różnicę i wpłynąć na poprawę sytuacji finansowej. Oprócz 200 złotych do emerytury, emeryci mogą liczyć na 500 plus dla seniora i czternastą emeryturę. Niekiedy świadczenia mogą się łączyć, co z pewnością ucieszy wielu najstarszych obywateli. W 2021 roku wsparciem finansowym może zostać objętych ponad 20 tysięcy osób. Komu przysługuje dodatkowe 200 złotych i jak je otrzymać? 

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Gawkowski: PiS szuka trików i sztuczek finansowych, które mają sprowadzić pieniądze do budżetu

Kto dostanie 200 złotych do emerytury? Nie każdy senior otrzyma zastrzyk gotówki

200 złotych do emerytury przysługuje tym osobom, których zawód wyróżnia się na tle innych funkcji społecznych. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy nieśli przez wiele lat pomoc innym obywatelom. Byli funkcjonariusze OSP otrzymają podwyżkę w wysokości 200 złotych, jednak muszą spełnić określone warunki. Liczy się m.in wiek, oraz staż pracy na rzecz Państwa. 

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać 200 złotych do emerytury?

200 złotych do emerytury będzie wypłacane seniorom co miesiąc, jeśli:

  • Ukończyli wiek emerytalny 65 lat (mężczyźni) i 60 lat (kobiety)
  • Pełnili służbę w OSP przez określony czas: 20 lat (kobiety), 25 lat (mężczyźni)

Konieczna jest także gotowość do brania czynnego udziału w akcji przynajmniej raz w roku.

Co należy zrobić, aby otrzymać 200 złotych do emerytury? Wniosku nie złożysz w ZUS

Publikujprzez MSWiA. Co oznacza, że wniosku nie złożysz w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Nie jest także możliwe, aby dokumenty przesłać przez Profil Zaufany. Były ratownik OSP musi udać się do powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej, który rozpatrzy wniosek i zdecyduje o przyznaniu świadczenia. Wnioski będą rozpatrywane natychmiastowo, co oznacza, że prawdopodobnie pieniądze trafią na konta wraz z kolejną emeryturą.

Więcej o: