Bon turystyczny przedłużony na kolejne wakacje. Kiedy bon dla emerytów? Seniorzy zniecierpliwieni

Bon turystyczny będzie można zrealizować w późniejszym terminie. Rada Ministrów zdecydowała o przedłużeniu czasu realizacji o kilka miesięcy. Wsparcie finansowe dla rodzin miało obejmować również seniorów. Kiedy Rząd wprowadzi bon dla emerytów?

Bon turystyczny to forma pomocy dla rodzin z dziećmi, ale również dla przedsiębiorców, którzy odczuli straty finansowe z powodu pandemii COVID-19. Bonem można zapłacić m.in w hotelach, a także muzeach, czy parkach rozrywki. To specjalne świadczenie, które przysługuje na każde dziecko, zatem kwota mnoży się, w zależności od liczebności potomstwa. W czerwcu wpłynął do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, który rozszerza katalog osób uprawnionych do otrzymania bonu turystycznego o grupę emerytów i rencistów. Zgodnie z zapowiedziami ustawa miała wejść w życie 1 września 2021 roku, a bon turystyczny dla seniora miał obowiązywać do marca 2022 roku. Na dziś wiemy, że Bon Turystyczny dla rodzin z dziećmi będzie miał dłuższy termin realizacji. Co z bonem dla emeryta?

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Ile wynosi Bon Turystyczny i kto może go zrealizować?

Bon turystyczny na jedno dziecko obowiązuje w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością, rodzice otrzymają dodatkowy bon w wysokości 500 zł. Bon ma formę elektroniczną i nie jest wypłacany w gotówce. Bon turystyczny można zrealizować wyłącznie na atrakcje z których może skorzystać dziecko. Może być to pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Może go zrealizować każda rodzina, która posiada potomstwo i jest świadczeniobiorcą 500 plus.

Bon turystyczny. Do kiedy ważny jest dodatek dla rodzin? Rząd przedłużył czas realizacji

Według pierwszych ustaleń Sejmu bon turystyczny miał być ważny do 31 marca 2022 roku. W związku z tym, że do tej pory skorzystała z niego mniej niż połowa Polaków, zadecydowano o przedłużeniu czasu realizacji o kolejne wakacje. Realizacja będzie zatem możliwa nie do marca, a do 30 września 2022 roku.

Kiedy będzie możliwe złożenie wniosku o bon turystyczny dla emerytów?

Wraz z projektem, który dotyczył bonu turystycznego dla rodzin, w krótkim czasie wnioskowano również o bon turystyczny dla emerytów. Padły pierwsze deklaracje i wyglądało na to, że seniorzy również otrzymają wsparcie finansowe. Ustawa wpłynęła do Sejmu w czerwcu 2021, ale do tej pory nie została uchwalona. To oznacza, że zarówno emeryci jak i renciści, muszą się wstrzymać ze składaniem wniosku o przyznanie Polskiego Bonu Turystycznego tej jesieni. Czasu zostało niewiele, więc pozostaje trzymać kciuki. 

Więcej o: