14 emerytura 2021 netto. Kiedy wypłata i ile wynosi? "To połowa z tego co zabierają"

Ile wynosi 14 emerytura 2021 netto? Niestety, kwota może zasmucić seniorów. Nie wszyscy dostaną identyczną wysokość świadczenia, które wynosi 1250,88 zł brutto. To świadczenie nie jest dla wszystkich. Tylko nieliczni otrzymają zastrzyk gotówki.

Już niedługo na konta emerytów trafi czternasta emerytura. Kwota 1250,88 złotych brutto nie dla wszystkich będzie zadowalająca. Po przeliczeniu na kwotę netto wychodzi suma, która może zaskoczyć. Pełną wartość świadczenia otrzymają tylko niektórzy obywatele. Część z nich otrzyma pomniejszony zastrzyk gotówki, ze względu na obowiązujące warunki. Sprawdź, ile pieniędzy dostaniesz. 

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Soboń: W Nowym Ładzie będą też propozycje podatkowe

Dla kogo jest 14 emerytura i czy potrzebny będzie wniosek?

Czternasta emerytura, w przeciwieństwie do 13 emerytury jest wypłacana jedynie tym seniorom, którzy spełnili określone warunki. Najważniejszym z nich jest próg finansowy. Senior nie może przekroczyć dochodu wynoszącego 2900 zł brutto. Jeśli senior przewyższy tą kwotę, wówczas wysokość czternastej emerytury będzie pomniejszona zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę". Wniosek nie jest potrzebny. 14 emerytura jest wypłacana "z urzędu". To oznacza, że wpłynie na konta wraz z comiesięczną emeryturą. 

Ile wynosi 14 emerytura 2021 netto? Emeryci mogą być rozczarowani

Czternasta emerytura brutto wynosi 1250,88 złotych, co daje 1022,50 netto. Obywatele, którzy chętnie udzielają się na naszej stronie facebookowej komentują z niezadowoleniem:

To raczej jakiś dodatek dla biednych a nie żadna emerytura
.Lepiej wprowadzić darmowe leki dla seniorów
To połowa z tego co zabierają z mojej emerytury w ciągu roku ta 13 i 14 razem

14 emerytura netto tabela. Kiedy wypłata świadczenia dla seniorów?

Zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę" niektórzy emeryci dostaną świadczenie uszczuplone pewną sumę pieniędzy. Poniższa tabela redakcyjna ukazuje, jakiej kwoty możesz spodziewać się na koncie, jeśli przekroczysz próg dochodowy. Pieniądze trafią na konta wraz z październikowym świadczeniem. "Nowi" emeryci, którzy dopiero zyskali prawo do emerytury mogą nie otrzymać "czternastki". Należało wnioskować o prawo do emerytury najpóźniej do 31 września, aby odebrać dodatkowe świadczenie.

tabelatabela gazeta.pl

Więcej o: