Kiedy 14 emerytura 2021? Seniorzy martwią się, ile wynosi 14 emerytura netto. " To symboliczna kwota"

Kiedy 14 emerytura? Odpowiedź ucieszy seniorów. Pieniądze trafią na ich konta lada moment. Niestety, część z nich może być nieco rozczarowana. To ile wynosi 14 emerytura netto, zależy m.in od dochodu seniora. Dla kogo jest 14 emerytura i czy kwota jest wystarczająca?

Jednym z najbardziej wyczekiwanych w tym roku świadczeń jest czternasta emerytura. Dla wielu seniorów to szansa na dodatkowy zastrzyk gotówki. Przeciętne emerytury w Polsce nie są wysokie, zatem seniorzy ubiegają się o każdy dodatkowy grosz. Niestety, to świadczenie nie przysługuje każdemu. Otrzymają je tylko ci emeryci, których dochód nie przekroczy 2900 zł brutto. Pozostali będą rozliczani na zasadzie "złotówka za złotówkę". To oznacza, że pełna kwota świadczenia nie będzie dla wszystkich jednakowa. Ubieganie się o czternastą emeryturę nie wymaga wniosku. Jest wypłacane "z urzędu" czyli wraz z podstawowym świadczeniem. Ile tak naprawdę wynosi? Kwotę sprawdzisz w specjalnej tabeli.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Gawkowski: PiS szuka trików i sztuczek finansowych, które mają sprowadzić pieniądze do budżetu

Kiedy czternasta emerytura 2021? Lada dzień pieniądze trafią do emerytów

Czternasta emerytura jest wypłacana "z urzędu", a więc trafi na konto automatycznie. Będzie to już w tym miesiącu, czyli w listopadzie 2021. W zależności od tego, którego dnia miesiąca senior zwykł otrzymywać pieniądze, wtedy dostanie też dodatkowe świadczenie. Faktem jest, że trafi do seniorów przed świętami.

Ile wynosi 14 emerytura? Kwota nie dla wszystkich jest jednakowa. Emeryci rozczarowani

Pełna kwota czternastej emerytury, to 1250,88. Przysługuje w całości tym, którzy nie przekraczają progu dochodowego. Pozostali emeryci otrzymają tą kwotę, ale pomniejszoną proporcjonalnie do tego, o ile przekroczyli próg. Nie wszystkim podobają się takie warunki.  Na stronie facebookowej portalu Gazeta.pl okazali swoje niezadowolenie w komentarzach:

To jedynie symboliczna kwota, w stosunku do gigantycznych podwyżek posłów
znikoma część tego, co nam zabierają
Śmieszna kwota, szkoda słów... 

Ile wynosi 14 emerytura netto? Sprawdź, ile otrzymasz pieniędzy

Czternasta emerytura brutto, różni się od kwoty netto - to oczywiste. Ale jak wygląda to w przypadku osób, dla których czternasta emerytura będzie mniejsza? Kwotę, którą otrzymasz możesz sprawdzić w specjalnej tabeli, którą umieściliśmy w naszej galerii. "Startowa" kwota netto to 1022 zł netto złotych. Niestety, dla niektórych seniorów "zastrzyk gotówki" to zaledwie 50 złotych. 

Więcej o: