Na konta emerytów trafia już 14 emerytura 2021. Dla kogo wypłacane jest dodatkowe świadczenie?

Czternasta emerytura netto jeszcze w tym miesiącu trafi na konta seniorów. Nie każdy może jednak liczyć na jednakową wysokość świadczenia. Podpowiadamy zatem ile wynosi 14 emerytura 2021 - tabela netto.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co będzie z emeryturami? Eksperci przedstawiają scenariusze

W celu otrzymania czternastej emerytury seniorzy nie muszą składać wniosku. Jest to świadczenie wypłacane "z urzędu", jednak nie dla wszystkich emerytów. Co istotne, wysokość czternastki również nie jest jednakowa dla każdego. Kto otrzyma dodatkową wypłatę i w jakiej wysokości? 

14 emerytura 2021: dla kogo przysługuje? 

Najważniejszymi warunkami, które uprawniają do wypłaty 14 emerytury jest próg finansowy oraz prawo do emerytury, renty, renty socjalnej lub świadczenia przedemerytalnego na dzień 31 października 2021 roku. Wypłata nie trafi do osób, których prawo do tych świadczeń będzie zawieszone. Seniorzy, których dochód nie przekracza 2900 zł brutto mogą liczyć na świadczenie w pełnej kwocie. W przypadku pozostałych stosowana będzie zasada "złotówka za złotówkę". 

Kiedy na konta seniorów wpłynie czternasta emerytura netto? 

Dodatkowe pieniądze w postaci czternastej emerytury trafią na konta seniorów wraz z listopadowym świadczeniem podstawowym. Oznacza to, że część emerytów już otrzymało wypłatę czternastki. Kolejne transze ZUS wypłaci 15, 20 i 25 listopada.

14 emerytura 2021 - tabela netto. Ile otrzymają emeryci?

Na dodatkowe wsparcie dla emerytów i rencistów w formie czternastej i trzynastej emerytury, rząd przeznaczy w tym roku 23 miliardy złotych. Wypłata listopadowej czternastki będzie wiązała się dla emerytów z zyskiem od 50 zł do ponad 1000 zł netto. Dokładną wysokość 14 emerytury prezentuje nasza tabela, którą znajdziecie w powyższej galerii. 

Więcej o: