Ważne zmiany: bon turystyczny przedłużony. Teraz możesz go wykorzystać w ferie zimowe

Do kiedy jest ważny bon turystyczny?- wiele osób zastanawia się nad tym pytaniem. Nic dziwnego według pierwszych założeń programu ważny miał być jedynie do końca marca 2022 roku, a ze świadczenia skorzystała do tej pory tylko połowa uprawnionych. Data jego ważności została jednak przedłużona, więc rodziny będą mogły z niego skorzystać też w ferie.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rodzinne ferie w malowniczych Tatrach? Weekendowy wypad z dziećmi na narty lub do wybranego miasta w Polsce? Może wypad najbardziej lubiany przez najmłodszych, czyli na urokliwą polską wieś? Nasz piękny kraj stwarza nieograniczone możliwości do rodzinnego wypoczynku i zwiedzania. Aby wesprzeć rodziny z dziećmi i umożliwić im podróżowanie po kraju, a także pomóc branży turystycznej już jakiś czas temu wprowadzono bon turystyczny. Jednak do tej pory tylko połowa z nich została wykorzystana, dlatego termin jego realizacji dostał wydłużony.

Zobacz wideo Kiedy bon turystyczny trafi do rodzin?

Paulina Sykut-Jeżyna Paulina Sykut znów zachwyca. Fani: Ale masz boski płaszczyk!

Bon turystyczny przedłużony- do kiedy jest ważny

Dokładnie 3 listopada Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Jeden z zamieszczonych tam zapisów dotyczył daty ostatecznego wykorzystania bonu turystycznego. Uległa ona zmianie, ponieważ miał być on ważny jedynie do 31 marca 2022 roku, lecz teraz możemy z niego skorzystać do 30 września 2022 roku. Dla polskich rodzin oznacza to, że będzie można skorzystać z dodatkowych pieniędzy w okresie ferii zimowych.

Jak aktywować bon turystyczny? Nie jest to trudne

Z bonu turystycznego skorzystasz, jeśli posiadasz co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Jego aktywacja jest prosta: zostanie on dla ciebie wygenerowany w systemie teleinformatycznym, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Bon, w formie unikalnego 16-cyfrowego kodu, otrzymasz za pomocą wiadomości SMS na wskazany przez ciebie numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten wystarczy już tylko okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

energia,paliwo,gaz Bon energetyczny 2022. Nie każdy otrzyma pomoc od państwa

Jak wykorzystać bon turystyczny - gdzie i za co można nim płacić?

Za pomocą Bonu można opłacić dowolne usługi turystyczne w Polsce: pobyt w pensjonacie, hotelu lub domku letniskowym, miejsce dla dziecka na obozie narciarskim lub kolonii, wizytę na basenie lub na łyżwach. Pełna lista podmiotów przyjmujących zapłatę w postaci bonu znajduje się w katalogu bazy turystycznej. Bon turystyczny nie musi zostać od razu wykorzystany w całości, można nim płacić wielokrotnie, w różnych jednostkach, dopóki nie wyczerpie się cała kwota.

Więcej o: