Bon turystyczny dla seniora - zniecierpliwieni seniorzy czekają na spełnienie obietnic

W krótkim czasie od wprowadzenia bonu turystycznego dla rodzin wnioskowano również o bon turystyczny dla emerytów. Padły wtedy pierwsze deklaracje a seniorzy myśleli, że jest to jedynie kwestia czasu i już nie długo będą sprawdzać jak aktywować bon turystyczny dla seniora. Co ze tego typu wsparciem finansowym dla seniorów?

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wprowadzony 1 sierpnia 2020 roku bon turystyczny to forma pomocy dla rodzin z dziećmi, ale również dla przedsiębiorców, którzy mocno odczuli straty w swoich firmach z powodu pandemii COVID-19. Aktualnym bonem można zapłacić m.in. w hotelach, a także muzeach, czy parkach rozrywki. W tym roku miało dojść, do rozszerza katalogu osób uprawnionych do otrzymania bonu turystycznego o grupę emerytów i rencistów. Renciści i emeryci czekają zniecierpliwieni na informacje w tym temacie.

Zobacz wideo "Nie można zamknąć własnego ja i mówić, że tylko ja jestem nieszczęśliwa"

Co wiadomo o bonie turystycznym dla seniorów? Czy można składać wnioski

W czerwcu tego roku do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, który rozszerza katalog osób uprawnionych do otrzymania tego bonu o grupę emerytów i rencistów. Zgodnie z zapowiedziami ustawa miała wejść w życie 1 września 2021 roku, a bon turystyczny dla seniora miał obowiązywać do marca 2022 roku. Niestety do tej pory nie została uchwalona. Oznacza to, że zarówno emeryci jak i renciści, muszą się wstrzymać ze składaniem wniosku o przyznanie Polskiego Bonu Turystycznego tej jesieni

Bon turystyczny do kiedy ważny - Weszła nowelizacja ustawy. Czas bonu dla rodzin został przedłużony

Dokładnie 3 listopada Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Jeden z zamieszczonych tam zapisów dotyczył daty ostatecznego wykorzystania bonu turystycznego. Uległa ona zmianie, ponieważ miał być on ważny jedynie do 31 marca 2022 roku, lecz teraz możemy z niego skorzystać do 30 września 2022 roku. Niestety, choć bon turystyczny dla emerytów został uchwalony przez Senat już w czerwcu, nadal nie został on omówiony w Sejmie.

Mało czasu na wykorzystanie bonu dla seniorów

Jeżeli jednak nowelizacja ustawy o Polskim Bonie Turystycznym dla seniorów w najbliższym czasie weszłaby w życie w aktualnej formie, seniorzy mogliby mieć mało czasu na wykorzystanie go. Aktualny projekt ustawy zakłada bowiem, że możliwość dokonania płatności bonem przez seniora będzie możliwe tylko do 31 marca przyszłego roku. Czyli zostałoby tylko trochę ponad 4 miesiące.

Więcej o: