Emeryci dostaną kolejny zastrzyk gotówki. Kto ma szansę na 200 złotych do emerytury co miesiąc?

Na niektórych emerytów czeka kolejne świadczenie. Mogą otrzymać dodatkowe 200 złotych do emerytury co miesiąc. Pieniądze nie trafią do wszystkich seniorów. Należy spełnić określone warunki, a wniosku nie złożysz w ZUS. Jak otrzymać ten zastrzyk gotówki?

Emeryci mogą liczyć na kilka nowych świadczeń, które mają na celu podreperowanie ich budżetu. Obecnie sytuacja najstarszych obywateli nie jest zachwycająca. Zgodnie ze statystykami, ponad 6% emerytów nie pobiera minimalnej emerytury, ale niższą. W tym miesiącu zostanie wypłacona czternasta emerytura. Najbardziej potrzebujący emeryci, otrzymają zaś 500 plus co miesiąc, a na jedną z grup seniorów czeka jeszcze kolejne świadczenie. Mowa o 200 złotych do emerytury co miesiąc, które przysługuje grupie seniorów, którzy wykonywali szczególny zawód w przeszłości. Wniosku nie złożysz w ZUS. Kto wypłaca pieniądze i jak je otrzymać?

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Izabela Leszczyna o emeryturach stażowych i pomyśle PO

200 złotych do emerytury co miesiąc nie dla wszystkich seniorów

Aby otrzymać 200 złotych do emerytury co miesiąc należy spełnić dwa najważniejsze warunki. 

Liczy się:

  • wiek emerytalny 65 lat (mężczyźni) i 60 lat (kobiety)
  • służba w OSP przez określony czas: 20 lat (kobiety), 25 lat (mężczyźni)

To oznacza, że specjalny dodatek pieniężny przysługuje byłym strażakom OSP, którzy pełnili służbę przez określony czas. Dotychczas pomijana w świadczeniach grupa zawodowa może liczyć na dożywotni zastrzyk gotówki. Warunkiem jest gotowość do udziału w akcji przynajmniej raz w roku. 

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej dostaną 200 złotych co miesiąc do emerytury

Strażacy, którzy przez wiele lat pełnili aktywną służbę w Ochotniczej Straży pożarnej otrzymają pieniądze dożywotnio co miesiąc. Nie jest to świadczenie, które wypłaca ZUS. Pieniądze są wypłacane przez MSWiA. Należy złożyć odpowiedni wniosek.

Gdzie złożyć wniosek o 200 złotych do emerytury co miesiąc? Trzeba to zrobić osobiście

Wniosku o 200 złotych do emerytury co miesiąc nie złożysz w ZUS i nie możesz również ubiegać się o świadczenie drogą elektroniczną. Wnioski będą bowiem rozpatrywane indywidualnie, ale złożone mogą być tylko przez powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej.

Więcej o: