14 emerytura 2021 netto. Zbliżają się ostatnie wypłaty świadczenia

Zostały do wypłacenia już tylko dwie transze czternastki. Większość emerytów otrzymała już dodatkowe świadczenie, inni będą musieli jeszcze chwilę zaczekać. Kiedy ostatnie wypłaty 14 emerytury trafią na konta seniorów?

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ile PiS obiecało wyborcom i jaki to koszt w przeliczeniu na wyborcę?

Ponad 9 mln seniorów może liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki w postaci czternastej emerytury. Do tej pory świadczenia zostały wypłacone już około 6 mln emerytów. Konta pozostałych seniorów już wkrótce zasili 14 emerytura. Kiedy ostatnie wypłaty i jaka będzie ich wysokość? 

Już wkrótce do seniorów trafi czternasta emerytura. Kiedy będzie wypłata? 

Czternasta emerytura będzie wypłacona seniorom wraz z ich listopadowym świadczeniem podstawowym, czyli w 5., 6., 10., 15., 20. lub 25. dzień miesiąca. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maciąg poinformowała w poniedziałek, że zostały jeszcze dwie transze. Kolejne czternastki trafią do emerytów w czwartek 25 listopada oraz w środę 1 grudnia. 

Kto otrzyma czternastą emeryturę? Wniosek nie był konieczny 

14 emerytura przysługuje każdemu emerytowi, który na dzień 31 października 2021 roku miał prawo do emerytury, renty, renty socjalnej lub świadczenia przedemerytalnego, a jego dochód nie mieści się w granicy do 2900 zł brutto. Nie było konieczności składania wniosku do ZUS. W przypadku seniorów, którzy przekraczają powyższy próg finansowy, pieniądze również zostaną wypłacone, jednak zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę". 

Ile wynosi 14 emerytura 2021 netto? Zastrzyk gotówki dla wielu emerytów

Na pełną kwotę świadczenia może liczyć niemal 8 mln seniorów. Pobierają oni emeryturę niższą niż 2900 zł brutto, a więc zyskają 1022,30 zł na rękę, czyli równowartość aktualnej minimalnej emerytury. Najmniejsze wypłaty tzn. w wysokości 50,25 zł otrzymają osoby o najwyższych świadczeniach. Jakie dokładnie pieniądze wpłyną na konta emerytów? Tabelę z rozpisanymi kwotami znajdziecie w galerii znajdującej się na początku artykułu. 

Więcej o: