Ile dni wolnych w grudniu 2021? Pracownicy odbiorą dodatkowy dzień wolny za święto w sobotę

Ile dni wolnych w grudniu 2021? Ten ostatni i magiczny miesiąc roku zaczyna się już za kilka dni. Ustalono w nim nowe święto wypadające 27 grudnia. Czy w ten dzień nie musimy iść do pracy? Czy pracownicy otrzymają dzień wolny za święto w sobotę 2021? Znamy odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Większość z nas początkiem grudnia nie może doczekać się już świąt i nowego roku. Nic dziwnego są to dni nie tylko magiczne, ale również możemy wtedy odpocząć od pracy i spędzić czas z najbliższymi. W tym roku wprowadzono nowe święto, które wypada 27 grudnia czy będziemy mieć wtedy dodatkowy dzień wolny? Odpowiedz na to pytanie, nie wszystkich zadowoli. Wiemy już, ile dni wolnych czeka nas w grudniu.

BTired,Mother,With,Upset,Baby,Suffering,With,Post,Natal,Depression. Wielu rodziców jest zaskoczonych, że to już. Dziecko zmienia się nie do poznania

Zobacz wideo Czy czekają nas drogie święta? Ekspertka odpowiada

Nowe święto 27 grudnia? Czy będziemy mieć wolne od pracy?

Od teraz w Polsce będziemy obchodzić nowe święto. Zostało ono ustalone na 27 grudnia i jest Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Jest ono świętem państwowym, które upamiętnia niezwykły zryw polskiego bohaterstwa. O ustanowienie nowego święta wystąpili przedstawiciele społeczności i władz samorządowych Wielkopolski, a prezydent przychylił się do ich pomysłu. Niestety, jak się okazuje, nie będzie ono dniem wolnym od pracy. Nie wnosili o to oryginalni pomysłodawcy projektu, więc 27 grudnia pozostał w ustawie zwykłym, pracującym dniem.

Dzień wolny za święto w sobotę 2021. Komu się należy?

Warto wiedzieć, że nawet pracownikom etatowym dzień wolny nie należy się za każdy dzień wolny przypadający w weekend. Dotyczy to jedynie świąt wypadających w sobotę. W 2021 będziemy mieć jeszcze do czynienia z taką sytuacją. Będzie to pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia: 25 grudnia 2021 roku. Ponieważ dodatkowy dzień wolny za święto, które wypada w sobotę, zwyczajowo wyznacza się w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym ono wystąpiło, pracownicy etatowi będą mogli skorzystać ze swojego przywileju jeszcze w grudniu. Duża część pracodawców ustala z góry dodatkowy dzień wolny dla wszystkich pracowników tego samego dnia w zamian za sobotnie święto.

prezenty Podatek od darowizn. Każdy go płacić? Okazuje się, że nie

Ile dni wolnych w grudniu 2021? Jest ich kilka

Do dni wolnych dla osób pracujących na etacie możemy wliczyć weekendy i święta, czyli dni ustawowo wolne od pracy. W grudniu tego roku przypada łącznie 9 dni wolnych. Az 8 z nich w grudniu tego roku to weekendy, ponieważ niefortunnie pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia wypada właśnie w weekend. Ostatni wolny dzień to ten, który pracodawca musi oddać pracownikowi w zamian za święto w sobotę. Niestety to często od pracodawcy zależy kiedy będziemy mogli go wykorzystać, musi być to jednak jeszcze w grudniu.

Więcej o: