ZUS - 300 plus. Jak założyć wniosek? To już ostatni moment na skorzystanie ze wsparcia

ZUS: 300 plus, czyli pomoc w edukacji dzieci. Na pieniądze z mogą liczyć uczniowie, jednak nie wszyscy. Są warunki, jakie należy spełnić, aby otrzymać dodatkową gotówkę. Przy składaniu wniosku na program Dobry start warto zwrócić uwagę na termin, który mija już ostatniego dnia listopada.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wielu uczniów zdążyło już skorzystać ze wsparcia. Jak podaje portal money.pl, w tym roku wypłacono już niemal 4,28 mln świadczeń z programu Dobry Start na łączną kwotę 1,28 mld zł. Uczniowie otrzymali te środki na skompletowanie wyprawki szkolnej. Dla kogo dokładnie stworzono 300 plus i dlaczego nie każdy otrzyma środki? Do kiedy można składać wniosek? Znamy odpowiedzi na te pytania.

Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

ZUS: 300 plus, czyli Dobry Start. Wiemy dla kogo jest ten program, i jakie są jego warunki

Z programu tego mogą skorzystać uczniowie do 20 roku życia. W sytuacji gdy osoba jest dotknięta niepełnosprawnością, może się o niego ubiegać do ukończenia 24 lat. Dochód nie ma znaczenia przy składaniu wniosku o 300 plus. A o pieniądze z tego świadczenia może wystąpić:

  • rodzic
  • opiekun
  • rodzina zastępcza
  • dyrektor placówki (w której przebywa dziecko lub pełnoletni uczeń, który samodzielnie się utrzymuje)

Jak złożyć wniosek 300 plus. Wniosek trzeba złożyć online

Od 2021 roku ten rodzaj wsparcia finansowego wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Aby złożyć  wniosek o 300 plus, należy posłużyć się bankowością elektroniczną, platformą PUE ZUS lub portalem Emp@tia. Należy pamiętać, że wniosku nie można złożyć stacjonarnie. Pieniądze przychodzą na podane przez nas konto bankowe. Weryfikacja wniosków o przyznanie środków oraz ich wypłata odbywa się niemal w całości automatycznie.

Uczniowska wyprawka Dobry Start dobiega końca. Ostatnie dni składania wniosków

Data złożenia wniosku ma duże znaczenie, ponieważ to właśnie niej uzależniona jest wypłata świadczenia. Ubiegać się o pieniądze na wyprawkę dla uczniów z programu Dobry Start można tylko do 30 listopada 2021 roku. Jeśli rodzina zdąży złożyć wniosek do końca listopada, to otrzyma wsparcie finansowe maksymalnie w ciągu dwóch miesięcy.

Więcej o: