Seniorzy dostaną 200 złotych do emerytury co miesiąc. Konieczny wniosek, którego nie złożysz w ZUS

Dla niektórych seniorów to dobra wiadomość. Dostaną 200 złotych do emerytury co miesiąc. Świadczenie przysługuje nielicznym, ale nie każdy o nim wie, ponieważ nie jest wypłacane przez ZUS. Kto odpowiada za świadczenie i jak uzyskać ten zastrzyk gotówki?

Pomimo licznych świadczeń, takich jak 500 plus dla seniora, czy 14 emerytura, większość z emerytów nie jest zadowolonych z wysokości swoich świadczeń. Pieniądze, które wpływają na ich konto co miesiąc są o wiele mniejsze niż wynagrodzenie, które otrzymywali w przeszłości. To niekiedy zmusza starszych obywateli do ponownego podjęcia pracy, mimo osiągnięcia wieku emerytalnego. Niektórzy z seniorów mogą cieszyć się podwójną emeryturą. Istnieją wyjątki, które zasłużyły na większą ilość pieniędzy. Comiesięczne świadczenie otrzyma też jedna grupa seniorów, która wykazała się w swoim życiu szczególną odwagą. Kto ma szansę na 200 złotych co miesiąc?

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Których polityków trzeba wysłać na emeryturę? "Ja się ze swoimi poglądami nie kryję"

200 złotych do emerytury co miesiąc. Kto ma szansę na zastrzyk gotówki?

200 złotych to dla wielu osób niewielka kwota, jednak jeśli pomnożymy ją przez liczbę miesięcy w roku, to dla wielu okazuje się być zadowalającą. To z pozoru minimalne świadczenie przysługuje co miesiąc pewnej grupie osób, która w przeszłości wykonywała szczególny zawód. Na pieniądze mogą liczyć bowiem strażacy OSP, którzy osiągnęli wiek emerytalny.

200 złotych do emerytury co miesiąc dla strażaków. Obowiązują warunki

Nie każdy strażak lub strażaczka OSP otrzyma świadczenie. Pieniądze zostaną przyznane tylko tym osobom, które spełnią określone warunki. Jednym z nich jest gotowość do służby w akcji ratunkowej przynajmniej raz w roku. Kolejny, to złożenie wniosku i uzyskanie odpowiedzi pozytywnej. Świadczenie wypłacane jest z urzędu i nie obowiązuje żaden próg dochodowy.

Wniosek o 200 złotych do emerytury co miesiąc nie jest rozpatrywany przez ZUS

To świadczenie w przeciwieństwie do wielu szans na dodatkową gotówkę, nie jest wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Nie jest przez ten urząd także rozpatrywane, a więc wniosku nie złożysz ani w siedzibie ZUS, ani przez Profil Zaufany. Pieniądze dla seniorów będą wypłacane przez MSWiA. Wniosek można składać wyłącznie u powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej.

Więcej o: