Jak zapisać się na szczepienie COVID? Masz aż cztery możliwości

Zastanawiasz się jak zapisać się na szczepienie przeciwko Covid-19? Wariantów do wyboru jest aż 4 więc na pewno uda ci się za pomocą jednego z nich. W zależności, jaki sposób wybrałeś, będą potrzebne różnego typu dane osobowe. Wiemy, co dokładnie trzeba przygotować.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każda obywatel Polski powyżej 18 roku życia może sam umówić się na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Każda z tych osób posiada wystawione e-skierowanie. Jeśli masz 12-17 lat, na szczepienie musi zapisać Cię jedno z rodziców.

Zobacz wideo Premier obiecuje: Szczepionka na koronawirusa będzie darmowa i dobrowolna

Jak zapisać się na szczepienie COVID? Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię

Pod numerem telefonu 989 możesz zapisać się sam lub może to zrobić ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Podczas rejestracji musisz wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie jeśli podałeś numer telefonu, który nie jest obowiązkowy, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Ważne, że od 25 listopada zmieniło się funkcjonowanie linii 989. Jeśli zadzwonisz pod wskazany numer od poniedziałku do środy w godz. 7.30 - 21.30 i wyrazisz zgodę na kontakt, konsultanci oddzwonią w najbliższym możliwym terminie z propozycją terminu szczepienia na COVID-19.

Jak zapisać się na szczepienie COVID? Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-rejestrację

Wejdź na stronę "zarejestruj się na szczepienie" i przejdź do e-rejestracji. Wybierz jedną z dwóch ścieżek: „szybka rejestracja". Wpisz dane i kliknij "zarejestruj się", po tym otrzymasz wiadomość SMS z kodem. Wpisz go w okienko, które pojawiło się po kliknięciu. Po zapisaniu się otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty z systemu e-zdrowie.

Jak zapisać się na szczepienie COVID? Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się przeciwko COVID-19 w konkretnym punkcie szczepień  wystarczy, że skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

Jak zapisać się na szczepienie COVID? Wyślij SMS

Wyślij SMS pod jeden z numerów 664 908 556 lub 880 333 333, połączysz się wtedy z systemem, który pokieruje cię. Najpierw poproszą cię o numer PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko twojego miejsca zamieszkania. Jeśli zaproponowana data ci nie odpowiada, będziesz mógł wybrać inną.

Jeśli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS, oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Więcej o: