Kto dostanie 200 złotych do emerytury co miesiąc? Tego świadczenia nie wypłaca ZUS

Emeryci mają kolejny powód do radości. 200 złotych do emerytury co miesiąc trafi na ich konta, jeśli tylko spełnią pewne warunki. Nowe świadczenie dla seniorów przysługuje osobom, które złożą wniosek. 200 złotych dla seniora nie jest jednak wypłacane przez ZUS.

Seniorzy mają szansę na kolejne świadczenie do emerytury. Dla emerytów może być to "tylko" 200 złotych, ale należy pamiętać że wysokość świadczeń emerytalnych nadal budzi kontrowersje. Zdaniem wielu obywateli są zbyt małe, a od 1 marca 2021 najniższa emerytura w kraju wynosi 1250,88 zł brutto czyli 1066,24 zł netto (na rękę). To kwota, która często nie jest w stanie pokryć kosztów leków, czy codziennych zakupów przez miesiąc. Emeryci mają szansę na świadczenie pielęgnacyjne, czternastą emeryturę, czy właśnie 200 złotych dla seniora. Trzecie z nich nie jest wypłacane przez ZUS. Jak i gdzie ubiegać się o nie?

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Senator Marcin Bosacki o bonie turystycznym: Postaramy się poprawić projekt ustawy, żeby emeryci i renciści też mogli z niego skorzystać

Seniorzy dostaną nawet 200 złotych do emerytury. Obowiązują warunki

200 złotych do emerytury w wielu przypadkach może pomóc pokryć cenę wydatków, które do tej pory stanowiły dla emerytów trudność. Zwłaszcza że świadczenie jest wypłacane bez progu dochodowego. Otrzymają je wszyscy, których wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie. O 200 złotych do emerytury może ubiegać się szczególna grupa seniorów. Mowa o strażakach OSP, którzy przez lata nieśli pomoc innym.

Co zrobić, aby otrzymać 200 złotych do emerytury? Liczy się staż pracy i wiek emerytalny

200 złotych do emerytury dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej zostanie przydzielone tylko wtedy, jeśli udokumentowane zostaną lata pracy, oraz wiek emerytalny. Świadczenie jest wypłacane dożywotnio co miesiąc obywatelom, którzy:

  • Ukończyli wiek emerytalny 65 lat (mężczyźni) i 60 lat (kobiety)
  • Pełnili służbę w OSP przez określony czas: 20 lat (kobiety), 25 lat (mężczyźni)

Konieczna jest również pełna gotowość do wzięcia czynnego udziału w akcji ratunkowej. 

Gdzie złożyć wniosek o 200 złotych do emerytury co miesiąc? Nie rozpatrzy go ZUS

Wiele osób nie wie o świadczeniu, ponieważ nie jest ono rozpatrywane i wypłacane przez ZUS. Zajmuje się tym MSWiA. Wniosek można składać u powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej.