Dodatkowe 200 zł co miesiąc do emerytury? Dostaną go seniorzy, którzy złożą wniosek i spełnią warunki

Na przestrzeni ostatnich lat zauważyć można, że nasze Państwo coraz aktywniej wspiera najstarszych obywateli. Poza znanymi wszystkim świadczeniami takimi jak trzynastka czy czternastka jest kilka innych, o które mogą się starć. Wśród nich jest również dodatkowe 200 zł, to dodatek do emerytury dla strażaków OSP.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dodatek w wysokości 200 zł trafić ma do dość wyjątkowej grupy seniorów. W naszym państwie na najwięcej dodatków mogą liczyć emeryci, którzy otrzymują najniższe świadczenia. W tym wypadku jednak można otrzymywać wysoką emeryturę, a również ubiegać się o ten dodatek. Pieniądze te mają trafić do strażaków ochotników. Poza samym byciem w Ochotniczej Straży Pożarnej trzeba spełnić kilka innych wymagań.

Zobacz wideo Dramatyczną akcję ratunkową 9-tygodniowego szczeniaka przeprowadzili ofiarni policjanci i strażacy

Dla kogo dodatkowe 200 zł co miesiąc do emerytury?

Dodatkowe 200 zł co miesiąc do emerytury przysługiwać ma strażakom ochotnikom. Dziej się tak dlatego, że rząd postanowił docenić, seniorów z Ochotniczej Straży Pożarnej za ich pomoc lokalnej społeczności. Jeśli w przeszłości byłeś lub byłaś zapisany/a do jednostki OSP i spełniasz kilka innych wymagań, możesz starać się o dodatkowe pieniądze.

Dodatek do emerytury dla strażaków OSP. Są wymagania

Niestety nie każdy strażak lub strażaczka OSP otrzyma świadczenie. Pomimo tego, że nie obowiązuje tu kryterium dochodowe, pieniądze zostaną przyznane tylko tym osobom, które spełnią określone warunki. Jednym z głównych wymagań jest wiek, w przypadku pań wystarczy 20 lat służby, a w przypadku panów jest to 25 lat. Bardzo ważnym kryterium w tym przypadku jest, aby przez wszystkie lata służby wyjeżdżać minimum raz w roku na akcję strażacką.

Wniosek o dodatek dla strażaków z osp nie jest rozpatrywany przez ZUS

W tym wypadku pieniądze nie są wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Urząd ten również ich nie rozpatruje, a więc wniosku nie złożysz ani w siedzibie ZUS, ani przez Profil Zaufany. Pieniądze dla strażaków z OSP będą wypłacane przez MSWiA. Wniosek można składać wyłącznie u powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej.

Więcej o: