Emeryci dostaną aż 200 złotych do emerytury co miesiąc. Pieniędzy nie wypłaci ZUS

Emeryci mogą liczyć na kolejne świadczenie dla seniorów. To 200 złotych do emerytury co miesiąc. Jest wypłacane dożywotnio, ale wniosku nie złożysz w ZUS.

Większość obywateli niepokoi się nadciągającym wielkimi krokami wiekiem emerytalnym. Kiedy go osiągną, czeka na nich emerytura, która może znacząco różnić się od dotychczasowych zarobków. Z tego powodu rząd postanowił wesprzeć najstarszą grupę obywateli licznymi świadczeniami. Przysługuje im 13 i 14 emerytura, oraz 500 plus dla seniora. Nie każdy wie, że mogą liczyć jeszcze na jedno świadczenie. Tego dodatku do emerytury nie wypłaca ZUS. Gdzie należy złożyć wniosek?

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak duże pieniądze idą na działalność dezinformacyjną? Ekspertka wyjaśnia Wybierz serwis

200 złotych do emerytury co miesiąc, tylko dla jednej grupy seniorów. Której?

200 złotych do emerytury mogą otrzymać te osoby, które w przeszłości pełniły szczególną funkcję w społeczeństwie. Chodzi o zawód, którego celem jest niesienie pomocy innym. Do tej pory niedoceniana i pomijana Ochotnicza Straż Pożarna może liczyć na własne świadczenie wypłacane co miesiąc.

200 złotych do emerytury dla OSP. Jakie warunki trzeba spełnić?

Służba w Ochotniczej Straży Pożarnej to nie wszystko. Świadczenie należy się osobom, które:

  • Ukończyli wiek emerytalny 65 lat (mężczyźni) i 60 lat (kobiety)
  • Pełnili służbę w OSP przez określony czas: 20 lat (kobiety), 25 lat (mężczyźni)

Konieczna jest także gotowość do brania czynnego udziału w akcji przynajmniej raz w roku.

Gdzie należy złożyć wniosek o 200 złotych do emerytury? Nie wypłaci go ZUS

Nie każdy słyszał o tym dodatkowym świadczeniu, ponieważ nie jest tak jak większość wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 200 złotych do emerytury seniorzy dostaną z MSWiA. Aby otrzymać świadczenie, były ratownik OSP musi udać się do powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej, który rozpatrzy wniosek i zdecyduje o przyznaniu świadczenia. Wnioski będą rozpatrywane natychmiastowo. To oznacza, że zaraz po rozpatrzeniu zostaną wypłacone wraz z emeryturą.

Więcej o: