15 emerytura 2021: kiedy wypłata miałaby trafić do emerytów? Większość jest za okresem świątecznym

Choć w listopadzie na konta wielu emerytów trafiła 14. emerytura, to według sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu", część seniorów opowiada się za kolejnym świadczeniem. 15 emerytura 2021 miałaby trafić na konta emerytów jeszcze przed świętami?

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Gawkowski: PiS szuka trików i sztuczek finansowych, które mają sprowadzić pieniądze do budżetu

Aż 7,8 mln seniorów otrzymało w listopadzie dodatkowe fundusze finansowe w ramach czternastki. Dla wielu emerytów oznaczało wypłatę w wysokości 1250,88 zł brutto. Jednak część seniorów chciałaby, aby rząd na święta wyszedł z inicjatywą kolejnego świadczenia jednorazowego, czyli 15. emerytury. 

15 emerytura z dużym poparciem wśród emerytów

"Super Express" w związku z rosnącą inflacją, a tym samym wzrostem cen żywności, prądu czy gazu, zlecił sondaż, w którym Polacy mieli wypowiedzieć się na temat pomysłu nowego świadczenia, czyli 15. emerytury. Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster wykazało, że za przyznaniem jednorazowego świadczenia emerytom i rencistom opowiedziało się aż 61 proc. pytanych. Natomiast 39 proc. respondentów stwierdziło, że seniorzy nie powinni byli otrzymać nawet listopadowych wypłat 14. emerytury. 

Dla kogo przeznaczona byłaby 15 emerytura 2021? 

Dr Elżbieta Ostrowska szefowa Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów poparła ideę piętnastki. Na temat tej inicjatywy wypowiedział się także poseł PiS Tadeusz Cymański, który stwierdził, że 15 emerytura powinna trafić do osób, których świadczenia nie przekraczają 1250 zł brutto

15 emerytura 2021: kiedy wypłata miałaby trafić na konta seniorów? 

Według respondentów najlepiej, aby 15. emerytura trafiła do seniorów jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. W tym okresie czekają ich bowiem wzmożone wydatki, a ceny żywności niestety stale rosną. Nie ma jednak szans, że dojdzie do wypłaty takich świadczeń, a już na pewno nie przed świętami. Wynika to, chociażby z ograniczeń logistycznych, które nie pozwoliłyby na uchwalenie nowego świadczenia w tak szybkim czasie. 

Więcej o: