15 emerytura wzbudza entuzjazm tylko wśród seniorów. Część Polaków oburzona: "A 16. na Sylwestra"

Pomysł wypłaty 15 emerytury na święta Bożego Narodzenia spotkał się z niemałym entuzjazmem. Jednak jak się okazuje, nie wszyscy są zachwyceni pomysłem kolejnego świadczenia dla seniorów.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wcześnie młodzi powinni zainteresować się swoimi przyszłymi emeryturami? [Q&A]

15 emerytura 2021 miałaby zrekompensować seniorom skutki stale rosnącej inflacji, a tym samym wzrost cen żywności czy prądu. Choć według sondażu zleconego przez "Super Express" pomysł ten cieszy się dużym zainteresowaniem, to w internetowych dyskusjach zawrzało. 

15 emerytura ucieszyłaby głównie emerytów

Według sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster aż 61 proc. respondentów wyraziło poparcie dla pomysłu wypłaty 15 emerytury na Święta Bożego Narodzenia. Poseł PiS Tadeusz Cymański poparł tę ideę stwierdzają jednak, że "piętnastka" powinna trafić wyłącznie do osób, których świadczenia nie przekraczają 1250 zł brutto. Natomiast wśród 39 proc., którzy wypowiedzieli się przeciw stworzeniu nowego świadczenia dla seniorów, pojawiły się zdania, że nawet 14. emerytura nie powinna była zostać wypłacana. 

Zdań potępiających pomysł 15 emerytury jest więcej 

Po opublikowaniu sondażu dotyczącego 15 emerytury w internetowych dyskusjach zawrzało. Nie brakuje wielu głosów zbulwersowanych kolejną wypłatą dla seniorów: 

Nie rozumiem, dlaczego dostaję tylko 12 pensji. Też chcę 13, 14, 15, 16
Żadnych 13, 14, 15, 16, niech zrobią uczciwą waloryzację tego, co każdy sobie wypracował
16. emerytura będzie na Sylwestra, 17. na Trzech Króli, 18. na Walentynki
W Polsce jest 15 miesięcy? Dziwny kraj.

Szanse na wypłatę 15. emerytury są niewielkie

Respondenci są zdania, że najlepszym terminem na wypłatę 15. emerytury byłby okres świąteczny ze względu na wzmożone w tym czasie wydatki. Ze względów logistycznych szanse na taki termin są jednak zerowe. Nie ma możliwości, aby prawo zostało uchwalone w tak szybkim czasie. 

Więcej o: