Seniorzy mogą otrzymać 200 zł do emerytury co miesiąc. Gdzie złożyć wniosek? Pieniędzy nie wypłaci ZUS

Seniorzy mogą ubiegać się o dodatkowe świadczenie. Jest to 200 zł wypłacane dożywotnio, jednak pieniądze te nie będą wypłacane przez ZUS. Jak można się domyśleć, wniosek również trzeba złożyć w innym miejscu. Kto wypłaca to świadczenie i gdzie udać się z wnioskiem?

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Seniorzy, którzy przechodzą na emeryturę, często muszą mierzyć się ze sporym szokiem. Świadczenia, które otrzymują w porównaniu do ostatniej wypłaty to często tylko 40% jej wysokości. Pieniądze, które wpływają na ich konto co miesiąc, są po prostu o wiele mniejsze niż wynagrodzenie, które otrzymywali w przeszłości. Wśród emerytów istnieją jednak wyjątki, które zasłużyły na większą ilość pieniędzy. Comiesięczne i dożywotnie świadczenie otrzymają ci, którzy wykazali się w swoim życiu szczególną odwagą. Mowa tu o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zobacz wideo Jaka część naszych składek z OFE będzie przekazana do IKE/ZUS? [Q&A]

Dorota Gardias Dorota Gardias ma pikowany płaszcz na zimę. To hit sezonu!

200 zł do emerytury co miesiąc dla kogo?

Rząd postanowił docenić tych, którzy, pomimo że często ryzykują swoim życiem, są niedoceniani. Mowa tu o strażakach i strażaczkach z Ochotniczych Straży Pożarnych. Mogą się oni starć o dodatek do swoich emerytur. Mogłoby się wydawać, że 200 zł to niewiele, ale w skali roku daje to już dodatkowe 2400 zł.

Dodatek do emerytury dla strażaków OSP. Jakie wymagania trzeba spełnić?

Niestety nie każdy strażak OSP otrzyma dodatkowe pieniądze do emerytury. Nie obowiązuje tu kryterium dochodowe, jednak pieniądze zostaną przyznane tylko tym osobom, które spełnią określone warunki. Są trzy główne wymagania:

  • wiek emerytalny 65 lat (mężczyźni) i 60 lat (kobiety)
  • służba w OSP przez określony czas: 20 lat (kobiety), 25 lat (mężczyźni)
  • przez wszystkie lata służby wyjeżdżać minimum raz w roku na akcję strażacką

senior Dodatek do emerytury za urodzenie dzieci. Komu się należy?

Gdzie należy złożyć wniosek o 200 złotych do emerytury co miesiąc? Nie udamy się z nim do ZUS-u

Świadczenie to nie jest wypłacane tak jak większość dodatków przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Te dodatkowe 200 złotych do emerytury seniorzy dostaną z MSWiA. W celu złożenia wniosku senior musi udać się do powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej, który go rozpatrzy i zdecyduje o przyznaniu świadczenia. Wnioski będą rozpatrywane natychmiastowo. To oznacza, że zaraz po rozpatrzeniu zostaną wypłacone wraz z emeryturą. Dodatek przyznawany jest dożywotnio.

Więcej o: