Dla kogo jest 200 zł do emerytury? "Po prostu się im należy". Pieniędzy nie wypłaca ZUS

Grupa seniorów moze liczyć na dodatkowe zasilenie ich konta. Będą dostawać 200 złotych do emerytury co miesiąc. Jest to świadczenie dożywotnie, którego nie wypłaca ZUS. Konieczny jest jednak wniosek, oraz określone warunki. Do kogo trafi to świadczenie?

Świadczeń dla emerytów jest coraz więcej. Część z nich z zadowoleniem przyjęła trzynastą i czternastą emeryturę, część pobiera 500 plus dla seniora. Są to świadczenia wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Istnieje jeszcze jedno źródło dochodu, z którego seniorzy mogą skorzystać. Jedna z grup emeryckich ma szansę na 200 złotych do emerytury co miesiąc. Kto otrzyma pieniądze?

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Gawkowski: PiS szuka trików i sztuczek finansowych, które mają sprowadzić pieniądze do budżetu

Kto wypłaca 200 złotych do emerytury co miesiąc? Wniosku nie złożysz w ZUS

200 złotych do emerytury, to świadczenie które jest wypłacane dla seniorów przez MSWiA. Można otrzymywać je co miesiąc, dożywotnio. Pieniądze wpłyną na konto wraz z emeryturą i wymagają jednorazowego złożenia wniosku, oczekując na pozytywne jego rozpatrzenie.

Dla kogo jest 200 złotych do emerytury co miesiąc? Ta grupa seniorów służyła ludziom

200 złotych do emerytury otrzymają osoby, które wykazały się szczególną odwagą i pomocą na rzecz innych obywateli. Mowa o strażakach Ochotniczej Straży Pożarnej. Na naszym profilu w mediach społecznościowych, internauci wypowiedzieli się na temat tego dodatku do emerytury.

Spodziewałabym się raczej, że po prostu się im należy.
Dla strażaków ok.

Są jednak osoby, które na wieści o dodatkowym świadczeniu dla strażaków reagują nerwowo.

A po co mam czytać, skoro na moim koncie nic nie ma, zapowiadają od pół roku, co oni to dadzą !

Co zrobić aby otrzymać 200 złotych do emerytury co miesiąc? Nie tylko wniosek się liczy

Seniorzy ubiegający się o świadczenie muszą złożyć wniosek u powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej.  To on odpowiada za rozpatrzenie wniosku. Pozostałe warunki to: wiek emerytalny, a jest to 60 lat w przypadku kobiet i 65 w przypadku mężczyzn. Liczy się staż pracy - kobiety muszą odbyć służbę 20, a mężczyźni 25 lat. Senior musi też raz w roku zgłosić gotowość do wzięcia udziału w akcji OSP.

Więcej o: