15 emerytura jest możliwa jeszcze w tym roku? "Znowu dostaną ci, którzy unikali płacenia składek"

Trzynasta i czternasta emerytura to nie wszystko. Seniorzy liczą na kolejne świadczenie, którym miałaby być 15 emerytura jeszcze w tym roku. Czy ten dodatek jest możliwy?

Czy emeryci mają szansę na jeszcze jedno świadczenie w tym roku? Wiele osób uważa, że tak. Według ankiety przeprowadzonej przez "Super Express" aż 61 procent elektoratu partii rządzącej przyjęłoby emeryturę jeszcze przed Sylwestrem. 39 procent ankietowanych uznało, że piętnasta emerytura nie przysługuje seniorom. Podkreślono też, że i poprzednie świadczenia nie były dobrym pomysłem. Co na to rząd? Emeryci nie tracą nadziei i chętnie śledzą nowe doniesienia w sprawie benefitów.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Next PiS zawalczy o wyborców kolejnymi obietnicami? Kuczyński: Kierujemy się w stronę Grecji

Na czym miałaby polegać 15 emerytura? Pojawiły się głosy o nowym świadczeniu

Ankietę dotyczącą 15 emerytury przeprowadził znany portal informacyjny. Ankietowani z aprobatą zareagowali na informację, o możliwym, kolejnym świadczeniu. 15 emerytura w teorii miałaby być przedłużeniem 13 i 14 emerytury i wynosić tyle samo, czyli najniższą wartość świadczenia. Nie dywagowano nad wysokością progu finansowego, czy innych warunków koniecznych do jej otrzymania.

Zdaniem kogo 15 emerytura jest dobrym pomysłem? Czy trafi na konta seniorów?

Pomysł piętnastej emerytury zyskał poparcie nie tylko wśród ankietowanych. Na temat dodatkowego świadczenia wypowiedziała się Dr Elżbieta Ostrowska szefowa Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Nie stawiając dodatkowych warunków poparła ideę piętnastki. Postawił je natomiast poseł PiS Tadeusz Cymański, który stwierdził, że 15 emerytura powinna trafić do osób, których świadczenia nie przekraczają 1250 zł brutto. Zawrzało również w komentarzach pod jednym z naszych artykułów:

I znowu dostaną pieniądze ci, którzy unikali pracy i płacenia składek na ZUS. Znowu dostaną dodatkowe świadczenie osoby które nie cwaniakowały przez całe życie
Kiedyś i wy pójdziecie na emeryturę. Poznacie smak odejścia od kasy w aptece bo leki to marzenie
Też jestem emerytką z baaardzo przeciętną emeryturą. Uważam jednak iż fakt że jesteśmy seniorami to nie jest powód, żeby robić z nas dziadów i żebraków. Niech te emerytury będą rzetelnie, uczciwym współczynnikiem naliczane i równie rzetelnie waloryzowane a seniorzy szanowani, nie tylko przed wyborami.

Czy 13 i 14 emerytura będą przedłużone o następny rok 2022?

Rząd potwierdził informację o zachowaniu 13 emerytury na dotychczasowych zasadach. Nie potwierdzono jednak informacji o 14 emeryturze. Wysokość trzynastki stoi pod znakiem zapytania, ze względu na rosnącą inflację oraz podatki. Prawdopodobnie zmniejszy się, dla najbogatszych seniorów.

Więcej o: