Najnowsze informacje. Zmiany w podatkach 2022: kto na nich zyska? Niższe podatki zapłaci 18 mln osób

W poniedziałek 20 grudnia miała miejsce konferencja w sprawie podatków wprowadzanych w ramach Nowego Ładu. Usłyszeliśmy na niej m.in., że już tylko 12 dni dzieli nas od historycznej zmiany. Według szacunków niższe podatki w Polsce zapłaci 18 mln osób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W związku z programem Nowy Ład w Polsce od nowego roku ma zajść wiele zmian podatkowych. W poniedziałek 20 grudnia miała miejsce konferencja na ten temat. Przedstawiamy najnowsze informacje.

Katarzyna Cichopek Kasia Cichopek i jej "śliczna sukienka" robią furorę w sieci

Zobacz wideo Robisz zdjęcia w ten sposób? To powszechny błąd, przez które nie wyglądają dobrze

Zmiany w podatkach 2022 r. Wejdą w życie już 1 stycznia

W dniu 20 grudnia 2021 r. na konferencji prasowej minister finansów Tadeusz Kościński, wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk i wiceminister finansów Jan Sarnowski przedstawili najważniejsze zmiany podatkowe w ramach tzw. Polskiego Ładu, które wejdą w życie już od 1 stycznia 2022 roku.

12 dni dzieli nas od historycznej zmiany w podatkach. Robimy wielki krok do przodu – przywracamy system podatkowy do właściwych proporcji. Podatkowy Polski Ład to program, który swoimi założeniami uzupełnia rządową politykę prospołeczną w Polsce, opartą na fundamencie solidarności, wspierającą najmłodszych i najstarszych obywateli oraz rodziny. Budujemy w Polsce nowoczesny system podatkowy wspierający rozwój naszej gospodarki, bo na tym korzystamy wszyscy. Niezależnie od tego czy jesteśmy pracownikami, emerytami, rencistami czy przedsiębiorcami

Wypowiedział się w sprawie podatków minister finansów Tadeusz Kościński

Zmiany w podatkach 2022 kto zyska? Wiemy kto na nich zyska

Według szacunków niższe podatki w Polsce zapłaci 18 mln osób. Prawie 9 mln zupełnie przestanie płacić PIT, uwzględniając w tych liczbach tych najmniej zarabiających i około 2/3 emerytów i rencistów. Podatek w wysokości 32% zapłaci o połowę mniej osób niż dotychczas. Ich liczba zmniejszyć się ma z około 1,24 mln do 620 tys. Dla około 90 procent osób płacących podatki w Polsce nowe rozwiązania są korzystne lub neutralne.

ZUS Ponowne przeliczenie emerytury tylko dla nielicznych

Najważniejsze zmiany w podatkach 2022. Jest ich kilka

Już od 1 stycznia 2022 r. zacznie obowiązywać pakiet zmian podatkowych w ramach "Polskiego ładu". Oto najważniejsze zmiany:

  1. Wzrost kwoty wolnej od podatku PIT do 30 tys. zł
  2. Fair Play w zakresie składki zdrowotnej
  3. Wyższy próg podatkowy – podniesiony z ok. 85 tys. zł do 120 tys. zł
  4. Podatkowe fair play wobec państwa
  5. Kolejna obniżka stawek ryczałtu m.in. dla inżynierów, zawodów IT, lekarzy
  6. Emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł
  7. Podatkowy restart gospodarki – pakiet rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom
Więcej o: