200 złotych do emerytury co miesiąc. Jak złożyć wniosek? Zastrzyku gotówki nie wypłaci ZUS

Seniorzy mają szansę na dodatek 200 złotych do emerytury. Kto tak naprawdę otrzyma świadczenie? Aby co miesiąc na konto wpłynął ten zastrzyk gotówki, konieczne są warunki, które należy spełnić. Nie każdy o tym wie, ale wniosku nie złożysz w ZUS.

Na niektórych seniorów czeka dodatkowe świadczenie. Otrzymają aż 200 złotych co miesiąc, co w przypadku wielu emerytur stanowi pewną różnicę i poprawia nieco ich sytuację finansową. Haczyk tkwi w tego dodatku nie wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Świadczenie można pobierać dożywotnio, ale najważniejszy jest wniosek oraz warunki, które należy spełnić. Jak otrzymać ten zastrzyk gotówki?

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ogromna dziura w ZUS-ie? "Jak będziemy mieli szczęście, to bieda zajrzy w oczy do końca tej kadencji"

Na jakie świadczenia z ZUS mogą liczyć seniorzy? W nowym roku możliwe o jedno mniej

Do tej pory emerytom z ZUS przysługiwała 13 i 14 emerytura. Niestety, do tej pory nie potwierdzono informacji o 14 emeryturze w 2022 roku. Oprócz tego na seniorów czeka ich własne 500 plus dla seniora. Oprócz tych dwóch świadczeń mogą ubiegać się właśnie o 200 plus do emerytury. Jak je dostać?

Komu przysługuje 200 złotych do emerytury co miesiąc? Liczy się wiek i...zawód

Aby otrzymywać 200 złotych do emerytury co miesiąc, należy w przeszłości pełnić bardzo ważną funkcję społeczną. Chodzi o często niedocenianych strażaków OSP. Emeryci, którzy służyli w Ochotniczej Straży Pożarnej mają szansę na dożywotnie świadczenie, jednak obowiązują warunki. Pieniądze są dla seniorów, którzy:

  • Ukończyli wiek emerytalny 65 lat (mężczyźni) i 60 lat (kobiety)
  • Pełnili służbę w OSP przez określony czas: 20 lat (kobiety), 25 lat (mężczyźni)

Konieczna jest także gotowość do brania czynnego udziału w akcji przynajmniej raz w roku.

Jak złożyć wniosek o 200 złotych do emerytury dla seniora? Nie złożysz go w ZUS

Publikuj MSWiA. W związku z tym, wniosek należy złożyć u powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej, który rozpatrzy wniosek i zdecyduje o przyznaniu świadczenia. Wnioski będą rozpatrywane natychmiastowo, a więc zostaną wypłacone wraz z emeryturą.

Więcej o: