Do kiedy można rozliczyć PIT 2021? Wyznaczone są konkretne daty. Nie musisz już składać deklaracji na papierze

Do kiedy można rozliczyć pit 2021 w 2022 roku? Czas na to, aby złożyć wypełnione formularze zeznań, deklaracji i informacji PIT jest jasno określony. Ważne, aby przestrzegać wyznaczonych terminów, aby jak najszybciej otrzymać zwrot podatku.

Więcej takich  informacji na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak co roku zastanawiamy się nad tym do kiedy mamy czas, aby rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Nic w tym dziwnego. PIT, czyli podatek dochodowy od osób fizycznych, stanowi jedno z najważniejszych zobowiązań, które musi uregulować każdy osiągający przychody podlegające opodatkowaniu. Poniżej wyjaśniamy do kiedy masz na to czas i jak można wygodnie się rozliczyć.

Zobacz wideo Czy powinniśmy się przywiązywać do styczniowych zasad Polskiego Ładu?

Marta Wiśniewska, Michał Wiśniewski i Fabienne Ta sukienka na studniówkę Fabienne Wiśniewskiej to hit!

PIT, czyli podatek dochodowy. Co oznacza skrót i do czego się odnosi?

Samo słowo PIT (Personal Income Tax) odnosi się bezpośrednio do podatku dochodowego od osób fizycznych. Co ciekawe jednak najczęściej ludzie określają w ten sposób druki deklaracji podatkowej składane do odpowiedniego urzędu skarbowego w celu dokonania rozliczenia rocznego. Te przyjmują jednak różne formy, uzależnione m.in. od rodzaju opodatkowania i typu osiąganych dochodów.

Do kiedy można rozliczyć pit 2021? W zależności od rodzaju składanej deklaracji

Z perspektywy osoby, która musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, bardzo ważną informacją jest data do kiedy musi to zrobić. Oczywiście podatek rozlicza się za ubiegły rok, czyli np. PIT 2021 rozliczamy w 2022 roku. Dokładna data zależy przede wszystkim od rodzaju składanej deklaracji.

Do 31 stycznia 2022 roku należy rozliczyć:

  • PIT-11

Do 2 maja 2022 roku należy rozliczyć:

  • PIT-36
  • PIT-37
  • PIT-36L
  • PIT-38

Do 28 lutego 2022 roku należy rozliczyć:

  • PIT-28

Zwrot podatku: jak długo trzeba czekać?

Jeśli chcemy dostać swój zwrot jak najszybciej formularz PIT lepiej wypełnić online. Gwarantuje to szybszy zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Urząd skarbowy ma czas maksymalnie do 45 dni na zwrot nadpłaty podatku w przypadku zeznania złożonego drogą elektroniczną. Niestety dłużej poczekają ci podatnicy, którzy złożyli formularz PIT w wersji papierowej. W takiej sytuacji skarbówka ma czas do trzech miesięcy na zwrot. Ważne jest również, że im wcześniej złożony zostanie druk podatkowym, tym szybciej otrzymamy pieniądze.

Ekwiwalent za urlop 2021 Zmiany w kodeksie pracy 2022. Nowy urlop wejdzie w życie?

Jak wypełnić PIT wygodnie online? Jest to proste i wygodne

Najwygodniejszym i chyba najszybszym sposobem rozliczenia PIT będzie skorzystanie z darmowych programów, które do tego służą. Programy te umożliwiają bardzo łatwy wybór odpowiedniego formularza oraz jego wypełnienie. Dzięki połączeniu z serwerami Ministerstwa Finansów możliwe stanie się również pobranie danych przesłanych przez pracodawcę, więc nie będzie konieczne sięganie po PIT i własnoręczne przenoszenie umieszczonych w nim danych.

Więcej o: