Waloryzacja rent i emerytur 2022. Wyliczenia wskazują, że świadczenia mogą wzrosnąć nawet o 528 zł

Wielu seniorów czeka z niecierpliwością na dane GUS, od których będzie w dużej mierze zależała waloryzacja rent i emerytur 2022. Jest to szansa na wzrost comiesięcznego świadczenia, więc przy wszechobecnej drożyźnie, każda podwyżka może wpłynąć na poprawę domowego budżetu. Informacje opublikowane przez Dziennik Zachodni wskazują, że niektórzy emeryci mogliby liczyć nawet na 528 zł podwyżki.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy waloryzacja 500 plus jest możliwa?

Według najnowszych doniesień Dziennika Zachodniego podwyżki świadczeń dla seniorów mogą być znacznie wyższe nie tylko od tych, które zostały przewidziane w projekcie budżetu na 2022 rok, ale też od ostatnich zapowiedzi minister Marleny Maląg. Jak przedstawione wyliczenia w praktyce przełożyłyby się na finanse emerytów?

Dorota Gardias Buty Doroty Gardias to hit na zimę! Podobne w CCC za 55 zł

Waloryzacja emerytur 2022 zgodnie z rządowymi planami wypłaty byłyby zaskakująco niskie

Biorąc pod uwagę rosnącą z miesiąca na miesiąc inflację, przyjęty przez Sejm projekt budżetu na rok 2022 przewiduje zaskakująco niską waloryzację świadczeń. Miałaby ona bowiem wynosić 4,89 proc. Oznaczałoby to powiększenie emerytur przeciętnie o 100 zł miesięcznie. Wzrost świadczeń byłby tak naprawdę zatem nieodczuwalny.

Już teraz wiadomo, że waloryzacja rent i emerytur 2022 będzie znacznie wyższa

Eksperci uspokajają jednak, że taki ruch rządzących był do przewidzenia, aby został utrzymany deficyt budżetowy. Potwierdzają to słowa minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg. Z jej deklaracji wynika, że wskaźnik waloryzacji 2022 wyniesie minimum 7 proc. Ostateczną jego wysokość poznamy zapewne w okolicy 9 lutego.

Pieniądze. Polski złoty. Dodatek osłonowy: wyższą wypłatę może otrzymać więcej osób

Nowe wyliczenia dotyczące waloryzacji emerytur i rent 2022 przedstawił Dziennik Zachodni

Niewątpliwe mamy do czynienia z najwyższą inflacją od lat. Wiele osób liczy zatem, że równie rekordowy będzie wskaźnik waloryzacji. Według Dziennika Zachodniego zgodnie z najnowszymi wyliczeniami ekspertów nie jest to wykluczone. Waloryzacja może bowiem sięgnąć nawet 10,56 proc. W praktyce oznaczało, by to wzrost emerytur i rent o 100 zł do nawet 528 zł.

Więcej o: