Dodatek 200 złotych do emerytury co miesiąc nie cieszy seniorów? "W obliczu drożyzny całkiem skromny"

Niektórzy seniorzy dostaną 200 złotych do emerytury. Ta kwota zasili ich konto co miesiąc, ale nie wypłaci jej ZUS. Emeryci, którzy nie dostaną tego świadczenia mogą ubiegać się o 500 plus dla seniora, lub 13 emeryturę, która zostanie wypłacona ponownie w 2022 roku.

Seniorzy w 2022 roku ponownie dostaną 13 emeryturę. Niestety, to świadczenie może być niższe niż dotychczas. Nieliczni mogą otrzymać też 500 plus dla seniora, które przyznawane jest najbardziej potrzebującym. Te świadczenia seniorzy dostaną z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski bez trudu złożą online. Jest jeszcze jeden rodzaj dodatku do emerytury, o który seniorzy nie mogą wnioskować w ZUS. Muszą złożyć wniosek osobiście a nie online, a pieniądze dostaną tylko konkretne osoby, które sprawowały ważną funkcję w przeszłości. Dla kogo jest 200 złotych do emerytury?

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

200 złotych do emerytury dla seniorów, którzy wykazali się odwagą

Są takie zawody, które wymagają odwagi. Jeśli wraz z tym idzie chęć niesienia pomocy innym, zasługują na szczególny szacunek. Rząd postanowił wspomóc emerytowanych strażaków OSP finansowo i zaproponował dodatkowe 200 złotych do emerytury co miesiąc. Pieniądze są wypłacane dożywotnio.

200 złotych do emerytury dla seniora - strażaka. Są warunki

Jeśli senior w przeszłości był strażakiem, to może nie wystarczyć do pobierania świadczenia. Liczy się wiek emerytalny 60 lat (dla kobiet) oraz 65 (dla mężczyzn). Dodatkowo, znaczenie ma staż służby w straży pożarnej. Emeryt w przeszłości musiał aktywnie brać udział w licznych akcjach ratunkowych, a jego służba w OSP musiała trwać przez określony czas: 20 lat (kobiety), 25 lat (mężczyźni).

Gdzie złożyć wniosek o 200 złotych dla seniora? ZUS nie wypłaci pieniędzy

200 złotych dla seniora to świadczenie dla strażaków, którego nie wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zajmuje się tym MSWiA. To świadczenie budzi wiele emocji wśród internautów. Na naszym profilu w mediach społecznościowych pisali:

Dodatek fajny ale w obliczu drożyzny całkiem skromny.
ZUS nie ma z tym nic wspólnego, bo pewnie nie mają już pieniędzy
Obiecują nam emerytom gruszki na wierzbie

Dodatek funkcjonuje już od kilku lat, a aby go dostać należy udać się do powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej, który go rozpatrzy i zdecyduje o przyznaniu świadczenia. Wnioski będą rozpatrywane natychmiastowo. To oznacza, że zaraz po rozpatrzeniu zostaną wypłacone z emeryturą.

Więcej o: