ZUS nie wypłaci 200 złotych do emerytury. Gdzie złożyć wniosek o ten zastrzyk gotówki?

200 złotych do emerytury dostaną seniorzy, którzy spełnią określone warunki. Niestety, ale ZUS nie wypłaci tego świadczenia. Zajmie się tym inny urząd. Gdzie należy złożyć wniosek i skąd pieniądze wpłyną na konta seniorów? Tylko nieliczni mogą otrzymać ten zastrzyk gotówki.

Jak mówi popularne powiedzenie "Grosz do grosza, a będzie kokosza" - warto zbierać nawet mniejsze kwoty, aby systematycznie powiększać swój budżet. Wiedzą o tym doskonale seniorzy, z których większość nauczona jest oszczędzania i szacunku do pieniędzy. Niestety, ich emerytury nie są zazwyczaj duże. Śmiało wyciągają zatem ręce po kolejne świadczenia, które oferuje rząd. Otrzymują trzynastą emeryturę, a część z nich może liczyć na dodatkowe 500 plus co miesiąc. Są to świadczenia wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Niestety, ZUS nie wypłaci kolejnego możliwego świadczenia, jakim jest 200 złotych do emerytury. Kto zajmie się tym dodatkiem i jak go zdobyć? Ta z pozoru niewielka kwota może wpłynąć na sytuację finansową nie jednego emeryta. 

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jaka część naszych składek z OFE będzie przekazana do IKE/ZUS? [Q&A]

200 złotych do emerytury jest możliwe. Kto dostanie pieniądze?

200 złotych do emerytury, to dodatek, który nie przysługuje wszystkim seniorom. Jest to świadczenie o charakterze uznaniowym dla emerytowanych strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej. Pieniądze będą wpływać na konto co miesiąc i senior może otrzymywać je dożywotnio. 

Aby dostać 200 złotych do emerytury, trzeba spełnić warunki. Jakie?

Status emerytowanego strażaka OSP może nie wystarczyć. Oprócz tego należy spełnić warunki:

  • wiek emerytalny 65 lat (mężczyźni) i 60 lat (kobiety)
  • służba w OSP przez określony czas: 20 lat (kobiety), 25 lat (mężczyźni)
  • w przeszłości emeryt minimum raz w roku wyjeżdżał na akcję strażacką

Gdzie złożyć wniosek o 200 złotych do emerytury? ZUS nie wypłaci świadczenia

Świadczenie dla strażaków nie jest wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W celu złożenia wniosku senior musi udać się do powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej, który go rozpatrzy i zdecyduje o przyznaniu świadczenia. Wnioski będą rozpatrywane natychmiastowo i wypłacane przez MSWiA. Zaraz po rozpatrzeniu wniosku pieniądze zostaną wypłacone wraz z emeryturą.

Więcej o: