Do kiedy ważny bon turystyczny? Zmiana w terminie ważności bonu

Termin obowiązywania bonu turystycznego przypadał na marzec 2022 rok. Zrodziło to obawy rodziców, czy zdążą zrealizować go w terminie. W związku z sytuacją związaną z pandemią koronawirusa i zmieniającymi się obostrzeniami w branży turystycznej zostały podjęte decyzje co do ważności bonu.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bon turystyczny wspiera polskie rodziny i jednocześnie branżę turystyczną w okresie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Za pomocą niego wiele rodzin skorzysta z atrakcji, na które wcześniej nie miało zaplecza finansowego. Termin ważności bonu turystycznego został wydłużony, więc rodzice mogą spokojnie zaplanować wydatek bonu.  

Do kiedy ważny bon turystyczny?

Jeszcze niedawno termin wykorzystania bonu turystycznego przypadał na koniec marca 2022 roku. Nowe przepisy przedłużyły jego ważność aż do końca września 2022 roku, więc rodzice bez problemu skorzystają z bonu turystycznego w czasie wakacji, nie musząc się spieszyć. Przypominamy, że 17 listopada 2022 roku Sejm wprowadził zmiany w ustawie o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, a zmiany dotyczące bonu turystycznego wywołały entuzjazm beneficjentów.

Zobacz wideo Bon turystyczny o wartości 1000 zł. Za co będziemy mogli nim zapłacić?

Bon turystyczny - zasady działania i obowiązywania

W jaki sposób wykorzystać i zrealizować bon turystyczny zastanawia się wiele rodziców. Bon turystyczny jest dokumentem elektronicznym i potwierdza on, iż posiada się prawo do świadczenia w postaci bonu turystycznego. Daje to możliwość wielu rodzinom na spędzenie wolnego czasu i wypoczynku w ośrodkach turystycznych na terenie Polski, jednocześnie wspierając branżę turystyczną w kraju podczas pandemii koronawirusa. Pobyt w ośrodku wczasowym, agroturystyce, pensjonacie, hotelu, turnusie rehabilitacyjnym, różnego typu obozach na terenie Polski może zostać opłacone za pomocą bonu turystycznego.

Ile wynosi bon turystyczny i komu przysługuje?

Wysokość bonu turystycznego wynosi 500 zł na każde dziecko, lecz w przypadku niepełnosprawnego dziecka rodzicom przysługuje dodatkowy bon turystyczny również w wysokości 500 zł. Jeśli opiekunowie prawni dziecka posiadają opiekę naprzemienną, w takich przypadkach każde z nich otrzyma połowę wysokości bonu turystycznego. Kto może skorzystać ze świadczenia wychowawczego? Opiekunowie prawni osób do 18 roku życia oraz rodzice, których dzieci urodziły się w 2021 roku i wraz z końcem roku uzyskali prawo do otrzymania świadczenia wychowawczego 500 plus lub dodatku wychowawczego. 

Więcej o: