Seniorzy dostaną 200 złotych do emerytury co miesiąc. Tego wniosku nie złożą online

Niektórzy seniorzy mają szansę na 200 złotych do emerytury co miesiąc. Świadczenia nie wypłaci ZUS, a wniosku nie mogą złożyć online. Tylko nieliczni otrzymają zastrzyk gotówki. Dla pozostałych zostanie szansa na 13 emeryturę i 500 plus dla seniora.

Seniorzy o większość świadczeń mogą ubiegać się za pośrednictwem Internetu. To szybki i prosty sposób na przesłanie niezbędnych wniosków, czy innych dokumentów. Szczególnie w czasach pandemii COVID-19 taka forma komunikacji z urzędem jest dużo bardziej bezpieczna. Osobiście, lub za pośrednictwem bliskiej osoby, najstarsi obywatele mogą tam wnioskować np. o 500 plus dla seniora. Niestety, kolejne świadczenie, które mogą dostać wymaga stawienia się we własnej osobie. Chodzi o 200 złotych do emerytury co miesiąc. Co ciekawe, tych pieniędzy nie wypłaci Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo PiS zawalczy o wyborców kolejnymi obietnicami? Kuczyński: Kierujemy się w stronę Grecji

200 złotych do emerytury co miesiąc. Grosz do grosza... ale nie dla wszystkich

200 złotych dla emeryta to zarówno duża, jak i mała kwota. Biorąc pod uwagę trzynastą i czternastą emeryturę, dwieście złotych to niewielka część tych świadczeń. Patrząc na to z innej strony, emerytury seniorów w większości są bardzo niskie, a taki zastrzyk gotówki co miesiąc bardzo się przyda. Niestety, nie każdy senior dostanie to świadczenie. Przysługuje tylko jednej grupie osób, które wykonywały szczególny zawód w przeszłości. Postanowiono w szczególny sposób docenić służbę strażaków OSP. 

Warunki, aby dostać 200 złotych do emerytury co miesiąc. Nie chodzi tylko o zawód

Oprócz tego, że emeryt w przeszłości prężnie działał w Ochotniczej Straży Pożarnej, musi on spełnić jeszcze inne warunki:

  • wiek emerytalny 65 lat (mężczyźni) i 60 lat (kobiety)
  • służba w OSP przez określony czas: 20 lat (kobiety), 25 lat (mężczyźni)
  • przez wszystkie lata służby minimum raz w roku wyjazdy na akcję strażacką

200 złotych do emerytury nie wypłaci ZUS. Jak i gdzie złożyć wniosek?

Świadczenie 200 złotych do emerytury seniorzy dostaną z MSWiA. W celu złożenia wniosku senior musi udać się do powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej, który rozpatrzy dokument i zadecyduje o przyznaniu świadczenia. Wnioski będą rozpatrywane natychmiastowo. To oznacza, że zaraz po rozpatrzeniu zostaną wypłacone wraz z emeryturą. Dodatek przyznawany jest dożywotnio.

Więcej o: