Tylko uprzywilejowane grupy otrzymają 200 zł do emerytury. "To złodziejstwo"

Część seniorów od nowego roku może liczyć na poprawę swojej sytuacji finansowej. Czeka ich nie tylko waloryzacja emerytur, ale też rewolucja wprowadzona przez Polski Ład. Poza tym mogą skorzystać z innych dodatków, które wpłyną na poprawę domowego budżetu. Mowa tutaj, chociażby o 200 zł do emerytury. Niestety nie każdy może się o te środki ubiegać.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Borys: Największym zagrożeniem społeczno-gospodarczym w tym stuleciu jest demografia

Jedna z najwyższych inflacji od lat spowodowała, że także seniorzy zaczęli poszukiwać możliwości dodatkowego wsparcia domowych finansów. W tym roku ponownie trafi do nich, chociażby 13 emerytura, jednak wciąż pozostaje to dla wielu kroplą w morzu potrzeb. Część emerytów może więc ubiegać się o 200 zł, które będzie im wypłacane dożywotnio co miesiąc. Komu takie środki zostaną przyznane? 

Kto może złożyć wniosek o 200 zł do emerytury? Nie każdemu przysługuje ten przywilej 

Ta forma dodatku została stworzona z myślą o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej. Mogą oni otrzymać do emerytury dodatkowe 200 zł, jednak pod pewnymi warunkami: 

  • ukończyli wiek emerytalny 65 lat (mężczyźni) i 60 lat (kobiety)
  • pełnili służbę w OSP przez określony czas: 20 lat (kobiety), 25 lat (mężczyźni)
  • wykazują gotowość do brania czynnego udziału w akcji przynajmniej raz w roku.

Jak otrzymać dodatek do emerytury 2022? Wniosków nie przyjmuje ZUS

Chcąc otrzymać wypłatę tego świadczenia, musimy udać się do powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej. Wniosek należy bowiem złożyć osobiście. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu środki z MSWiA będą trafiały do nas dożywotnio co miesiąc. 

200 zł do emerytury budzi w społeczeństwie skrajne emocje 

Po komentarzach umieszczonych pod naszymi artykułami można dostrzec, że takie uprzywilejowanie jedynie wybranej grupy społecznej, oburza część Polaków: 

A gdzie służba pielęgniarki przez 41 lat? Nie służyłyśmy niejednokrotnie w wielu skrajnych sytuacjach? Nockach, świętach, wolnych u innych weekendach?
Znowu uprzywilejowana kasta
Zgadzam się... Dawajcie jak najwięcej, ale nie kosztem innych emerytów, którzy sami sobie wypracowali, a których równo omijają wszystkie profity
To złodziejstwo, ci co wypracowali sobie i mają trochę większą emeryturę muszą dzielić się z tymi, co mają mniej, żeby było po równo
Więcej o: