Najnowszy raport opublikowany przez Główny Urząd Statystyczny i zatytułowany "Społeczeństwo informacyjne w Polsce w 2021 roku" mówi o tym, że z Internetu w Polsce korzysta aż 92,4 proc gospodarstw domowych. Ze względu na pracę zdalną, a także zdalne lekcje w szkołach spowodowane pandemią koronawirusa, wiele kolejnych gospodarstw w ostatnim czasie zdecydowało się na korzystanie z Internetu. Nie każdy jednak wie, że koszty tej usługi mogą zostać zwrócone. Jak otrzymać pieniądze?
Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Aby otrzymać ulgę na Internet za 2021 rok, należy rozliczyć PIT. Osoby, które ubiegają się o ulgę, muszą wypełnić PIT-28, PIT-36 lub PIT-37. Dla kogo są?
Świadczenie otrzymają te osoby, które wykażą koszty poniesione w związku z posiadaniem usługi w 2021 roku za pośrednictwem rachunków, na których znajdować się będą dane:
Wniosek nie będzie potrzebny, ponieważ wystarczy wypełnić formularz PIT/0. Kwotę odliczenia od dochodu należy wpisać w części B. w pozycji 31 (w przypadku rozliczenia jako podatnik) lub pozycji 32 (w przypadku rozliczenia jako małżonek).
Ulga na Internet obejmuje zarówno Internet na komputerze, jak i Internet na telefonie. Wlicza się również ten rodzaj usługi, który jest w pakiecie (np. telewizja i Internet). Ważne, aby uwzględnić wyłącznie koszty poniesione w związku z Internetem, w przeciwnym razie ulga nie zostanie przyznana.
Z tytułu użytkowania Internetu podatnik może uzyskać ulgę w wysokości maksymalnie 760 zł rocznie. Jednak w przypadku małżeństw kwota jest dwukrotnie wyższa i wynosi do 1520 zł.