Ulgi podatkowe 2022. Z jakich możesz skorzystać? Zaoszczędzić można nawet 53 tys. zł

Już niedługo zaczniemy rozliczać PIT. Zastanawiasz się, jakie ulgi podatkowe 2021 przysługują ci przy tegorocznym rozliczeniu podatku? Niektóre z nich obowiązują po raz ostatni. Podpowiadamy jak najkorzystniej rozliczyć się w tym roku. Ulga na dziecko 2021, ulga dla młodych 2022, ulga rehabilitacyjna 2022, ulga termoizolacyjna i inne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ulga podatkowa jest to przewidziane w przepisach prawa podatkowego zwolnienie, odliczenie, obniżka albo zmniejszenie, którego zastosowanie powoduje obniżenie podstawy opodatkowania lub wysokości podatku. W 2022 roku rozliczamy PIT z 2021 roku i nie pojawia się w nim żadne nowości. Obowiązują te same ulgi i odliczenia, co rok wcześniej.

Zobacz wideo Polski Ład. Czy rozliczanie się z małżonkiem się opłaca? [Q&A]

Ulgi podatkowe 2022: od kiedy można rozliczyć PIT 2022? Wiemy kiedy rusza e-pit

Twój e-pit na stronie podatki.gov.pl rozliczysz od 15 lutego. Jeśli do 2 maja nie zaakceptujemy lub odrzucimy w usłudze Twój e-PIT wstępnie przygotowanego rozliczenia PIT-37 lub PIT-38, ulegnie ono automatycznej akceptacji. Pamiętaj, aby zastosować przy rozliczeniu przysługujące ci ulgi.

Ulga podatkowa 2022. Z jakich ulg można skorzystać? Ulga na dziecko 2021 czy składki zdrowotne

W ramach ulg podatkowych możesz dokonać dwóch rodzajów odliczeń — odliczenie od dochodu oraz odliczenie od podatku, które to zmniejsza wysokość samej kwoty podatku. Poniżej przedstawimy nazwy i maksymalną wysokość odliczenia.

Odliczenia od podatku:

Ulga za internet, ulga dla krwiodawców czy darowizny kościelne odliczane są od dochodu

Odliczenie od dochodu są takie ulgi jak:

Więcej o: