Ci seniorzy dostaną aż 200 złotych więcej do emerytury 2022, ale nie z ZUS-u. Wiemy gdzie złożyć wniosek

Seniorzy dostaną do emerytury 2022 jeszcze jeden dodatek. Mogą liczyć na 200 złotych co miesiąc, jeśli spełnią warunki. Pieniądze zostaną wypłacone, jeśli emeryt złoży wniosek. Niestety, nie zrobi tego online. Tych pieniędzy nie wypłaci ZUS.

2022 rok to dobry czas dla seniorów. Otrzymają wiele świadczeń, takich jak 13 emerytura. Niedawno Mateusz Morawiecki ogłosił, że i 14 emerytura zawita na ich konta ponownie. Oprócz tego mogą ubiegać się o 500 plus dla seniora. Te świadczenia wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jednak na tym zastrzyki gotówki się nie kończą. Seniorzy dostaną dodatkowe 200 złotych co miesiąc.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy programy socjalne są zagrożone przez koronawirusa?

200 złotych do emerytury co miesiąc trafi na konta seniorów. Kto otrzyma pieniądze?

200 złotych do emerytury to dodatek dla seniorów, którzy wykazali się szczególną odwagą. Pieniądze będą wypłacone emerytowanym strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej. Ten dodatek może trafiać na ich konta dożywotnio co miesiąc pod warunkiem, że wnioskować będą osoby, które spełnią warunki:

  • wiek emerytalny 65 lat (mężczyźni) i 60 lat (kobiety)
  • służba w OSP przez określony czas: 20 lat (kobiety), 25 lat (mężczyźni)

Kto wypłaci 200 złotych do emerytury co miesiąc? ZUS nie ma z tym nic wspólnego

200 złotych do emerytury jest wypłacane przez MSWiA. W związku z tym, wniosku nie można złożyć online, tylko należy to zrobić osobiście. Po wypełnieniu formularza należy udać się w odpowiednie miejsce, gdzie nie tylko przyjmujący wniosek poświadczy, że wnioskujący spełnił powyższe warunki, ale również że brał czynny udział w akcjach ratowniczych przynajmniej raz w roku.

Gdzie należy złożyć wniosek o 200 złotych dla emeryta?

Wniosek emerytowany strażak może złożyć powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej. Ten ma obowiązek dostarczyć go do MSWiA, gdzie wniosek zostanie oficjalnie rozpatrzony. Seniorzy, których wnioski zostaną odrzucone, mogą liczyć jedynie na świadczenia z ZUS, lub pobieranie podwójnej emerytury w szczególnych przypadkach. 200 złotych do emerytury jest obecnie wypłacane od 2021 roku. W związku z waloryzacją coroczną świadczeń ten dodatek również może być w 2022 roku wyższy.

Więcej o: