Waloryzacja emerytur 2022. Pierwsze rekordowe wypłaty już niedługo! Nie każdy dostanie tyle samo

Już niedługo pierwsza wypłata podwyższonych świadczeń. Waloryzacja emerytur 2022 przerosła oczekiwania niemal wszystkich i jest równa aż 7 procent. Nie wszyscy seniorzy dostaną jednakowe podwyżki, ta grupa seniorów otrzyma jeszcze wyższe emerytury. Od czego to zależy?

W związku z waloryzacją emerytur, seniorzy otrzymają w tym roku większy zastrzyk gotówki niż dotychczas. Podwyżka będzie dotyczyć każdego emeryta, ale niektórzy dostaną więcej pieniędzy. Ma z tym związek Nowy Polski Ład i ulgi, które zostały przyznane seniorom. Wiemy, kiedy pierwsza emerytura z podwyżką pojawi się na ich kontach. To już niedługo.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Gawkowski: PiS szuka trików i sztuczek finansowych, które mają sprowadzić pieniądze do budżetu

Ile wynosi waloryzacja emerytur 2022? Seniorzy dostaną więcej niż dotychczas

Do niedawna nie było jeszcze wiadomo, ile finalnie wyniesie waloryzacja emerytur w 2022 roku. Ostateczną wartość premier podał do wiadomości 11 lutego 2022. Kwota przewyższyła oczekiwania większości osób. Oficjalnie, emerytury wzrosną aż o 7 procent. Przyczyniła się do tego rosnąca inflacja, pomimo że z początku zakładano wzrost świadczeń jedynie o 4,89 procent.

O ile wzrosną emerytury seniorów w 2022 roku? Waloryzacja emerytur 2022 tabela

Waloryzacja na poziomie 7 procent obejmie wszystkich emerytów. Wpłynie nie tylko na emerytury, ale też inne świadczenia. Wzrośnie m.in. emerytura po mężu, czy 500 plus dla seniora. Dla seniorów, którzy chcą sprawdzić, o ile faktycznie wzrosną ich wypłaty emerytur, przygotowaliśmy tabelkę. Jest dostępna w naszej galerii powyżej. Szczęśliwcy dostaną podwyżkę nawet o kilkaset złotych.

Kiedy pierwsza podwyżka emerytur? Waloryzacja emerytur już niedługo obejmie świadczenia

Zgodnie z zapowiedzią Rządu, pierwsze emerytury z podwyższoną kwotą o waloryzację w wysokości 7 procent trafią na konta seniorów już pierwszego marca 2022 roku. 

Waloryzacja emerytur to nie wszystko. Ulga dla seniora gwarantuje jeszcze większą podwyżkę

Jest grupa seniorów, która zyska jeszcze więcej pieniędzy. Chodzi o najbiedniejszych emerytów, których dochód do tej pory nie przekraczał 2500 brutto. Ponieważ Nowy Ład wprowadził ustawę o emeryturze bez podatku, ci seniorzy dostaną dodatkowe pieniądze. Nie muszą płacić podatku, a więc ich emerytura wzrośnie o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych oprócz wyżej wspomnianej waloryzacji.

Więcej o: