Zmiany w obostrzeniach od 1 marca: co nas czeka? Istotną kwestą jest praca urzędów i maseczki

Jakie są aktualnie obostrzenia w Polsce? Od 1 marca zachodzą kolejne zmiany, których muszą przestrzegać wszyscy, abyśmy poradzili sobie z COVID-19. Sprawdź, co się zmieni.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co jakiś czas w związku z rosnącą lub malejącą liczbą zakażonych koronawirusem w Polsce stosowane są nowe obostrzenia, lub jakieś są wycofywane. W ostatnim czasie ogłoszone zostały zmiany, jakie mają wejść w życie 1 marca.

Zmiany od 1 marca: co się zmienia? Okazuje się, że wiele

W ubiegłą środę odbyła się konferencja prasowa, na której premier ogłosił bardzo ważny komunikat względem obostrzeń w naszym kraju:

Znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne.

Zmiany w obostrzeniach od 1 marca: co nas czeka?

Oto najważniejsze zmiany, jakie dotyczyć będą nas wszystkich decyzją rządu od 1 marca:

Ponadto jeśli ktoś zachoruje na COVID, nadal będzie musiał poddać się izolacji.

Czy trzeba nosić maseczki? Ta kwestia się nie zmienia

Utrzymany zostaje obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach komunikacji publicznej i w sklepach. Musimy pamiętać ze obecnie zakrywać usta i nos można jedynie maseczką. Nie można tego robić np. szalikiem. Co ważne zakrywanie nosa i ust obowiązywać będzie też nadal w przestrzeniach zamkniętych w takich miejscach jak autobus, sklep czy kino.

Aktualne obostrzenia. Co z limitami w restauracjach i innych miejscach? To jedna z najważniejszych zmian

Jeszcze do 28 lutego obowiązywał w Polsce limit osób w postaci obłożenia obiektu do 30 proc. Dotyczyło to m.in. hoteli, lokali gastronomicznych czy kin. Do najważniejszych zmian, jakie wejdą w życie 1 marca, należy zniesienie limitu osób w sklepach i restauracjach, a także ponowne otwarcie klubów i dyskotek. Na wyżej wspomnianej konferencji mówił o tym minister zdrowia Adam Niedzielski:

Znoszenie obostrzeń to jest przede wszystkim znoszenie tych restrykcji, które dotyczyły swobody życia gospodarczego.
Więcej o: