Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Od dłuższego czasu w naszym kraju wciąż wzrastają rachunki za gaz, prąd czy ogrzewanie. Aby sobie z nimi poradzić, ludzie często zaczynają szukać różnego rodzaju dofinansowań. Jednym z nich jest dodatek osłonowy, ale istnieją również inne formy wsparcia, dzięki którym możemy zmniejszyć nasze rachunki za ogrzewanie.
Suma dodatku osłonowego wynieść ma od 20 zł do 1437,50 zł dla jednego gospodarstwa domowego. Różnica ta wynika z kilku decydujących kryteriów:
Wnioski o dodatek osłonowy składać można zarówno w gminie jak i online.
Aktualnie budżet na dodatek osłonowy został zwiększony do 4,7 mld złotych. To ile dostanie konkretne gospodarstwo domowe, zależy od wyżej wspomnianych kryteriów i wyglądają następująco:
Większe dofinansowanie otrzymają osoby, które ogrzewają swój dom węglem. Kwoty roczne w ich przypadku wyglądają tak:
1 osoba w domu — maksymalnie 500 zł
2-3 osoby w domu — maksymalnie 750 zł
4-5 osób w domu — maksymalnie 1062,50 zł
6 lub więcej osób w domu — maksymalnie 1437,50 zł
Nowy program Moje Ciepło to wsparcie dla nowo wybudowanych domów jednorodzinnych w zakupie pomp ciepła. Wsparcie to mogą otrzymać także osoby, które zamontowały takie pompy przed uruchomieniem naboru wniosków, ale maksymalnie do 01.01.2021 r. Program Narodowego Funduszu rusza już niebawem i potrwa kilka lat, a wnioski o dofinansowanie będzie można składać do końca 2026 roku.
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina