Kiedy będzie wypłacony dodatek osłonowy? Znamy datę! Tylko te osoby nadal mogą złożyć wniosek

To już pewne. Dodatek osłonowy zostanie wypłacony już niedługo. Pieniądze trafią do osób, które złożyły wniosek i został on rozpatrzony pozytywnie. Kiedy wypłata dodatku osłonowego? Znamy datę. Podpowiadamy też, kto nadal może wnioskować o dofinansowanie do prądu.

Dodatek osłonowy to element Tarczy Antyinflacyjnej który ma wspomóc finansowo osoby dotknięte podwyżkami cen gazu i prądu. Przewidywane wsparcie obejmie około 7 mln gospodarstw domowych. Mowa oczywiście o tych, którzy w odpowiednim terminie złożyli wniosek i spełnili wszystkie warunki. Wypłaty świadczeń już niedługo. Znamy termin, w którym pieniądze trafią na konto świadczeniobiorców. Pozostali nadal mają szansę na otrzymanie pieniędzy. Niestety, nie wszyscy. 

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Tarcza antyinflacyjna 2.0 - rozwiązanie, które pomoże? Kaźmierczak: Pomoże, na krótko

Kiedy wypłata dodatku osłonowego? Dofinansowanie do prądu już niedługo na kontach

Pierwszy termin składania wniosków minął 31 stycznia 2022. Osoby, które zdążyły wnioskować i ich formularze zostały rozpatrzone pozytywnie dostaną pieniądze już w tym miesiącu. Rząd zadeklarował, że wsparcie finansowe trafi na konta nie później niż do 31 marca br. Nie będzie to jednak cała kwota. Pieniądze zostaną wypłacone w dwóch ratach a ta najbliższa to pierwsza z nich. 

Dla kogo jest dodatek osłonowy? Tylko te osoby mogą liczyć na dofinansowanie

Dodatek osłonowy może otrzymać każde gospodarstwo domowe, którego dochód nie przekracza ustalonej w ustawie kwoty na osobę. Maksymalnie można otrzymać: 

  • 400 zł w skali roku dla gospodarstw jednoosobowych o dochodach do 2100 zł miesięcznie;
  • 600 zł w skali roku dla gospodarstw 2-3-osobowych o dochodach do 1500 zł na osobę miesięcznie;
  • 850 zł w skali roku dla gospodarstw 4-5-osobowych o dochodach do 1500 zł na osobę miesięcznie;
  • 1150 zł w skali roku dla gospodarstw 6-osobowych i więcej o dochodach do 1500 zł na osobę miesięcznie.   

Rodziny ogrzewające gospodarstwa węglem obowiązują te same kryteria, ale ich wypłaty będą wyższe. Kwota może wzrosnąć o od 100 zł do 287 zł.

Dobra wiadomość jest taka, że zarówno osoby mieszkające same, jak i wieloosobowe gospodarstwa domowe mogą ubiegać się o wsparcie finansowe. Budżet na dodatek osłonowy wynosi 4 mld złotych. 

Czy nadal można składać wniosek o dodatek osłonowy? To drugi i ostatni termin

Tylko osoby, które spełnią powyższe progi finansowe mogą ubiegać się o świadczenie w drugim terminie. Kolejny i ostateczny termin składania wniosków mija 31 października 2022. Te osoby, które wnioskują w drugim terminie otrzymają obie raty od razu. wnioski po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: