Trzynasta emerytura 2022. Zbliża się termin pierwszych wypłat. "To będzie kropla w morzu"

Niedługo będzie wypłacana trzynasta emerytura 2022. Wypłaty, które trafią na konta seniorów mają być dla nich zastrzykiem dodatkowej gotówki oraz wspomóc domowe budżety w związku z szalejącą inflacją. Choć będą to kwoty wyższe niż w zeszłym roku, to wielu emerytów jest rozczarowanych ich wysokością.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Borys: Największym zagrożeniem społeczno-gospodarczym w tym stuleciu jest demografia

Nie są potrzebne żadne wnioski. Każdy senior z prawem do emerytury lub renty może liczyć na pieniądze wypłacone z ZUS. Przy wypłacie trzynastek nie są brane pod uwagę bowiem dochody. Środki te seniorzy otrzymują z automatu. Jakie kwoty zasilą wkrótce ich konta?

Ile wynosi 13. emerytura 2022 netto? Będzie to więcej niż w zeszłym roku 

To marcowa waloryzacja wpłynęła na wysokość tegorocznych trzynastek. Ogłoszony przez rząd wskaźnik 7 proc. oznacza bowiem, że o tyle właśnie wzrosły świadczenia. 13. emerytura, jako że jest równowartością minimalnej emerytury również będzie wyższa. Z 1066,24 zł wzrośnie do 1217,98 zł netto. 

13. emerytura 2022: kiedy wypłata? Pierwsze ruszą już niebawem

Trzynastki będą wypłacane seniorom wraz z ich kwietniowymi świadczeniami, a to oznacza, że pieniądze trafią do nich 1, 5, 6, 10, 15, 20 lub 25. Wcześniej otrzymają je jedynie osoby pobierające świadczenia 10, gdyż w kwietniu dzień ten przypada w niedzielę. Środki będą im wypłacone więc jeszcze przed weekendem. Dłużej będą musieli zaczekać seniorzy pobierający świadczenia przedemerytalne. W ich przypadku 13. emerytura będzie wypłacona dopiero w maju. 

Seniorzy są zawiedzeni. Czy trzynasta emerytura powinna być wyższa? 

W komentarzach nie brakuje opinii, które wskazują, że wysokość trzynastek w porównaniu do aktualnych cen nie będzie stanowiła realnego wsparcia dla seniorów: 

Tak doprawdy to będzie kropla w morzu!
To nie jest 13. emerytura, tylko zasiłek
To nie jest żadna 13 emerytura to taki pański dodatek

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: