Reforma Polskiego Ładu 2022. Pieniądze trafią również do tych seniorów! Zaoszczędzą sporą sumę

Polski Ład wymaga reformy. Zdecydowano, że na ten moment zmiany w Polskim Ładzie muszą zostać wprowadzone w stopniu mniejszym i bardziej sprecyzowanym. Wstępne założenia tyczą się m.in. seniorów, którzy mają powody do zadowolenia. Znów zyskają na nowych ustawach.

Nowy Polski Ład, o którym wiadomo już od kilku miesięcy ma finalnie wyglądać zupełnie inaczej. Rząd zdecydował, że w obliczu sytuacji w Polsce i na świecie, potrzebne są reformy i doprecyzowanie niektórych założeń. W 2022 możemy spodziewać się nowego wariantu, a już dziś znamy niektóre jego założenia.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kotecki z RPP: To jest bardzo zły moment na wprowadzenie Polskiego Ładu

Polski Ład 2022 po reformie. Jakie są najważniejsze zmiany?

Założenia, które mają wejść w życie po reformie Polskiego Ładu to przede wszystkim zmiany podatkowe. Mówi się m.in. o obniżeniu stawki PIT z 17 do 12 procent, rezygnacji ze wspólnego rozliczania się samotnego rodzica z dzieckiem, a także o tym, że osoba osiągająca świadczenie w wysokości 3 tys. zł miesięcznie zyskałaby na niższej stawce podatkowej około 300 zł w pół roku.

Katarzyna Skrzynecka Nowa fryzura Skrzyneckiej odejmuje kilkanaście lat. "Najpiękniejsza"

Polski Ład 2022, a seniorzy. Ile mogą zyskać na reformie?

Pierwszym założeniem korzystnym dla emerytów jest oczywiście to, że będą płacić niższe podatki. Najwięcej zyskają najbiedniejsi z nich, co było wiadome już w pierwszej wersji ustaw. Seniorzy, których dochody nie przekraczają 2,5 tysiąca złotych, nie będą płacić podatków wcale, a ci, którzy przekroczą ten próg, również zaoszczędzą pieniądze. Wyjaśniamy poniżej, o co chodzi.

Koszula Kurdej-Szatan to hit! Ten kolor zachwyca. Podobne modele w sklepach Wólcznka i Sinsay Koszula Barbary Kurdej-Szatan to hit! Ten kolor zachwyca

Reforma Polskiego Ładu to duży zysk dla emerytów nieco bogatszych

Na nowej wersji Polskiego Ładu mieliby zyskać nie tylko najbiedniejsi emeryci. Co jest nowością - w założeniu osoba osiągająca świadczenie w wysokości 3 tys. zł miesięcznie zyskałaby na niższej stawce podatkowej około 300 zł, w sytuacji gdy nowe przepisy dotyczyłyby tylko drugiego półrocza. Emeryci osiągający po 5-6 tys. zł miesięcznie zyskaliby przez pół roku mniej więcej nawet 1,5-1,8 tys. zł. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: