200 zł do emerytury zaczęło wpływać na konta seniorów. Ponad 17 tys. wniosków rozpatrzonych pozytywnie

W wielu miejscach w Polsce seniorzy otrzymują już decyzje o pozytywnym rozpatrzeniu ich wniosku o dodatkowe 200 zł do emerytury. Wiemy kto może starać się o pieniądze z tego tytułu, i gdzie należy złożyć wniosek.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Często gdy seniorzy przestają pracować i przechodzą na emeryturę, muszą liczyć się z pogorszeniem poziomo życia. Wszystko dlatego ze emerytury dość często są dużo niższe niż przeciętne wynagrodzenie. Aby jakoś sobie z tym poradzić, warto poszukać dodatków do emerytury. Jednym z nich jest świadczenie ratownicze dla strażaków ratowników OSP i seniorom, którzy służyli w GOPR lub Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

Zobacz wideo Czy programy socjalne są zagrożone przez koronawirusa?

Kasia Cichopek Kasia Cichopek wygląda "jak Salma Hayek" w makijażu rozświetlającym

Czym jest świadczenie ratownicze dla strażaków ratowników OSP?

Dodatkowe 200 zł do emerytury to jedynie potoczna nazwa świadczenia ratowniczego dla strażaków OSP i seniorów, którzy służyli w GOPR lub Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Prawo do  tego świadczenia przysługuje tym, którzy ukończyli wiek emerytalny i czynnie uczestniczyli w działaniach ratowniczych lub akcjach ratowniczych co najmniej raz w roku przez okres minimum 25 lat w przypadku mężczyzn i przez 20 lat w przypadku kobiet.

200 zł do emerytury co miesiąc: wniosek. Gdzie należy go złożyć?

Wniosku o to świadczenie nie złożymy tym razem w ZUS. W celu jego złożenia senior musi udać się do powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej, który go rozpatrzy i zdecyduje o jego przyznaniu. Na rozpatrzenie wniosku mają 60 dni. Dodatek przyznawany jest dożywotnio i co roku będzie waloryzowany.

Dodatek osłonowy: kiedy wypłaty? Część wnioskujących już je otrzymała. Wiemy co z pozostałymi Dodatek osłonowy: kiedy wypłaty? Część osób już je otrzymała

200 zł do emerytury już zaczęło wpływać na konta seniorów

Jak możemy przeczytać na profilu Państwowej Straży Pożarnej na Twitterze, dotychczas do komend powiatowych i miejskich wpłynęło 18 058 wniosków o przyznanie świadczenia ratowniczego druhnom i druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych. Spośród nich aż 17 134 zostało już rozpatrzonych pozytywnie.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: