Instalacja fotowoltaiczna zbudowana jest z: ogniw fotowoltaicznych, paneli fotowoltaicznych, licznika dwukierunkowego i falownika. To dla wielu osób szansa, aby zaoszczędzić na ogrzewaniu. Ekologiczna energia jest jednak bardzo kosztowna i nie każdego na nią stać. Istnieje szansa na uzyskanie dofinansowania, które może wynieść aż 69 tysięcy złotych. Proponujemy aż trzy sposoby.
Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Czyste Powietrze to program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Dofinansowanie zależy od dochodu. Z programu Czyste Powietrze otrzymać można:
"Mój Prąd" to najpopularniejsza szansa na otrzymanie dofinansowania do fotowoltaiki. Czwarta edycja startuje już w tym miesiącu, a wziąć w niej udział mogą te osoby, które w okresie do 31 grudnia 2023 roku zdecydują się na budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy od 1 do 10 kW. Poprzednia edycja gwarantowała maksymalnie 3 tysiące dofinansowania. W tej edycji ta kwota może być wyższa.
Projekty parasolowe to inaczej przedsięwzięcia prowadzone przez samorządy dofinansowywane z funduszy europejskich w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Można zyskać dzięki nim naprawdę dużo pieniędzy, bo mowa jest nawet o 60 do 85 proc. kosztów instalacji. Osoby, które złożyły wniosek o dofinansowanie przed 1 kwietnia 2022 mieli szansę na "promocję" dzięki której mogą otrzymać rabat za energię i dystrybucję w stosunku 1:0,8 za instalacje o mocy do 10 kW lub 1:0,7 za instalacje o mocy 10-50 kW. Osoby, które tego nie zrobiły mogą wnioskować o dofinansowanie do 31 grudnia 2023 r.
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina