PIT: ulga na internet 2022. Kwota odliczenia to nawet 1520 zł, ale pod pewnymi warunkami

Podatnicy mogą już składać swoje zeznania podatkowe i mogą to zrobić najpóźniej do końca kwietnia 2022 roku. Istnieją jednak pewne warunki, o których warto pamiętać, żeby się nie rozczarować podczas rozliczania. Ulga na internet 2022 i wszystkie najważniejsze informacje.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najważniejszą kwestią co do skorzystania z ulgi podatkowej na internet jest to, że możesz to zrobić tylko dwa razy. Musi to być w ciągu dwóch następujących po sobie latach podatkowych, a w których latach to już zależy wyłącznie od decyzji podatnika. Jeżeli nie jesteś pewny, czy w przeszłości już korzystałeś z ulgi na internet, to możesz to sprawdzić w prosty sposób. Wystarczy wygenerować zeznanie podatkowe z minionych lat, zawierające PIT/O. Jak skorzystać z ulgi podatkowej?

Dorota Gardias Kardigan damski Doroty Gardias podbija internet. "Gdzie mogę go kupić?"

Zobacz wideo Q&A o Polskim Ładzie. "Co oznacza zasada Morawieckiego?" Ekspert wyjaśnia

Kiedy przysługuje ulga? Warunki skorzystania z odliczenia

W ramach ulgi na internet możesz odliczyć koszty poniesione na rzecz użytkowania internetu. Nie ma tutaj znaczenia miejsce oraz forma korzystania. Ulgę możesz odliczyć od dochodu opodatkowanego według skali podatkowej lub przychodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

Dofinansowanie do fotowoltaiki 2022 Dofinansowanie do fotowoltaiki 2022. To nawet na 69 tys. złotych!

Ulga internetowa: o jakie formularze chodzi?

Z ulgi na internet mogą skorzystać osoby, które rozliczają się poprzez konkretne formularze. Zaliczają się do nich: PIT-28, PIT-36 oraz PIT-37. Ponadto podatnicy muszą być w stanie udokumentować wszystkie wydatki, które związane są z zakupem dostępu do korzystania z internetu.

To pewne. Wcześniejsza emerytura będzie możliwa na nowych zasadach. Prezydent podpisał nowelizację ustawy To pewne. Wcześniejsza emerytura na nowych zasadach. Jest nowelizacja

Ile wynosi ulga na internet 2022 i jakie dokumenty są potrzebne skorzystania z niej?

Każdy podatnik ma możliwość skorzystania z ulgi wynoszącej 760 zł, jeżeli zakupił usługi związane z dostępem do internetu. W przypadku małżonków ta kwota się podwaja i może wynosić nawet 1520 zł. Dokumentacja, która potwierdzi ten fakt powinna zawierać:

  • dane odbiorcy usługi (podatnika);
  • dane sprzedawcy (dostawca internetu);
  • rodzaj usługi;
  • cenę usługi.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: