Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Zmianę standardu nadawania telewizji naziemnej odczują głównie osoby, które zakupiły odbiorniki przed 2019 r. Większość z nich nie jest bowiem dostosowana do DVB-T2/HEVC. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy nasz odbiornik będzie odbierał nowy sygnał, możemy to sprawdzić na stronie www.telewizjanaziemna.pl. Może okazać się, że jesteśmy uprawnieni do rządowego dofinansowania, które ma częściowo pokryć koszty związane z koniecznością wymiany sprzętu.
Starając się zarówno o dofinansowanie do dekodera, jak i telewizora mamy dwa sposoby, aby to zrobić:
Po złożeniu formularza wnioskujący otrzymuje specjalny kod. Należy go zachować, gdyż jest on nie tylko potwierdzeniem rejestracji naszego wniosku, ale też po pozytywnym rozpatrzeniu stanowi bon umożliwiający realizację zakupu nowego sprzętu.
Jak wspomnieliśmy, dopłaty do dekodera i telewizora nie są przyznawane w formie pieniężnej a bonu, którym jest kod otrzymany podczas składania wniosku. Można go zrealizować w wybranych sklepach internetowych oraz aż 2600 sklepach stacjonarnych. Wysokość dofinansowania wynosi:
Czas na składanie wniosków oraz ostateczny termin realizacji bonów przypada 31 grudnia 2022 roku.
Na pozytywne rozpatrzenie wniosku mogą liczyć osoby, które:
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina