14 emerytura 2022: tabela netto. Ci seniorzy zyskają najwięcej. Znamy też oficjalny termin wypłat

14 emerytura 2022 będzie wypłacona i to całkiem niedługo. Kiedy wypłata 14 emerytury 2022? Znamy oficjalny termin. Różni się od tego sprzed roku i wypada o wiele wcześniej. Znana jest także 14 emerytura 2022 tabela netto. Kwoty mogą ucieszyć seniorów i seniorki.

Czternasta emerytura nie jest wypłacana co roku i pierwotnie miała wpłynąć na konta seniorów jedynie w 2021. Ze względu na rosnącą inflację rząd zdecydował się wypłacić ją ponownie, a waloryzacja świadczeń sprawiła, że kwota "czternastki" w 2022 roku jest wyższa. Znamy termin wypłat. 

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy programy socjalne są zagrożone przez koronawirusa?

Czternasta emerytura 2022. Kiedy wypłata? To już niedługo

Czternasta emerytura 2022 w tym roku będzie wypłacona wcześniej niż rok temu. Wypłaty w 2021 zaczęły się w listopadzie. Prognozowano, że podobna data będzie również w tym roku. Seniorów i seniorki czeka miła niespodzianka. Pieniądze trafią do nich bowiem już w sierpniu 2022. Część osób może otrzymać pieniądze nieco później. Wypłaty startują w sierpniu, ale wypłacane będą do września.

Agata WdowiakKreacja Polki na Miss Supernational 2022 budzi kontrowersje

14 emerytura 2022 dla kogo? Ci seniorzy dostaną najwięcej

Czternasta emerytura może wynieść dokładnie tyle, ile trzynasta emerytura. Haczyk tkwi w tym, że może- ale nie musi. Obowiązuje bowiem próg dochodowy i osoby, które go przekroczą dostaną mniejszą wypłatę, albo nie dostaną jej wcale. "Czternastki" w pełnej kwocie 1338,44 zł brutto nie otrzymają ci seniorzy i seniorki, których zasadnicze świadczenie emerytalne przekracza 2900 złotych brutto. Zostanie pomniejszone zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę".

Katarzyna CichopekTe spodenki Cichopek doskonale podkreślają sylwetkę. Są idealne na lato

14 emerytura 2022 tabela netto. Ile zyskają seniorzy?

Istnieje specjalna tabela, na której już teraz seniorzy mogą zobaczyć ostateczną kwotę, która wpłynie na ich konta. Podane są na niej przykładowe kwoty emerytury, oraz pomniejszona wypłata, zgodnie z wyżej wspomnianą zasadą. Tabelę 14 emerytur, która zawiera kwoty netto, umieściliśmy w galerii artykułu.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: