Nie wyrzucaj fusów po kawie! Te trzy nietypowe zastosowania to najlepszy ratunek dla roślin

Kawa dodaje energii, ale może też "ożywić" rośliny. Fusy po kawie na rośliny działają ożywiająco, ale też chronią przed szkodnikami. Oto trzy zaskakujące zastosowania, które mogą okazać się ostatnim ratunkiem nie tylko dla kwiatów żywych, ale i ciętych.

Kawa rozpuszczalna zazwyczaj ma mniej aromatu i smaku od kawy "sypanej". Ta druga pozostawia fusy, które mogą utrudniać jej picie, ale ich ponowne wykorzystanie jest tego warte. Nie wyrzucaj ich, mogą przydać się np. przy uprawianiu roślin. Nie musisz mieć ogródka, aby mogły ci ułatwić życie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co to są komórki macierzyste i dlaczego warto zainteresować się tym tematem już w ciąży?

Kawa w ogrodzie. To idealny domowy sposób na mrówki

Kawowe fusy sprawdzą się perfekcyjnie w walce z insektami! Rozsypane tam, gdzie lubią pojawiać się mrówki, wypłoszą je w okamgnieniu. Kawa przepędzi również innych nieproszonych gości. Jeśli chcesz pomóc swoim czworonogom, wetrzyj niewielką ilość fusów w ich sierść. Pomagają bowiem na pchły. To także idealny "odstraszacz" dla komarów, muszek owocówek i chrząszczy.

Sposób na bujne rośliny w ogrodzie. Kawa to świetny nawóz!

Kawa zawiera azot, potas, fosfor oraz w mniejszych ilościach również wapń, magnez, żelazo i cynk. To minerały, które są bardzo potrzebne roślinom. Dodając fusy do gleby, możemy poprawić jej pH, a tym samym przyczynić się do wzrostu roślin. Gleba stanie się żyzna i idealna np. dla kwiatów w ogrodzie.

Domowy sposób na to, aby kwiaty w wazonie stały jak najdłużej? Użyj kawy!

Ścięte kwiaty nie będą cieszyć oczu wiecznie. Nie ma takiej możliwości, ponieważ zwyczajnie, nie są już żywe. Można jednak przedłużyć ich "wytrzymałość". Wystarczy, że dodasz do wody w wazonie fusy do kawy. Pamiętaj, aby kawę wcześniej rozcieńczyć. Azot, magnez i potas w parzonej kawie może uratować nawet te kwiaty, które zaczęły w wazonie usychać.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: