Podwyżka emerytur od lipca 2022 to nawet kilkaset złotych co miesiąc! Ci seniorzy zyskają najwięcej

Podwyżka emerytur od lipca 2022 jest już pewna. Nie wszyscy seniorzy zyskają tyle samo. Wyższe emerytury ze względu na Polski Ład 2.0. dostaną tylko ci seniorzy, którzy spełnią jeden warunek. Niektórzy emeryci zmiany od 1 lipca zauważyli już na swoich kontach.

Zreformowany Polski Ład, czyli Polski Ład 2.0. wszedł w życie 1 lipca 2022. Jednym z głównych założeń, była poprawa sytuacji finansowej seniorów, którzy mogą oczekiwać wyższej emerytury. Dostaną planowaną podwyżkę, ale nie w przypadku każdego seniora i seniorki wyniesie tyle samo. 

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz o Polskim Ładzie: W starym bałaganie zrobiono jeszcze większy bajzel

Polski Ład 2.0. PIT obniżony z 17 na 12 procent wpłynie na wypłaty dla seniorów

Od 1 lipca obowiązuje niższy podatek. 12 zamiast 17 procent zapłacą te osoby, których dochód nie przekracza 120 tys. zł. Wpłynie to korzystnie na wypłaty wyłącznie tych seniorów, którzy nie są zwolnieni z podatku. Podwyżki mogą spodziewać się ci, których dochód przekracza 2600 zł brutto miesięcznie. Ci, którzy otrzymują 2500 złotych brutto, lub mniej, nie zyskają ani grosza. Nie oznacza to, że każdy z nich dostanie tyle samo. Najniższa podwyżka to zaledwie 5 złotych.

Justyna Steczkowska Steczkowska zachwyca figurą. "Chciałabym tak wyglądać w wieku 50 lat"

Podwyżka emerytur od lipca 2022. Kto zyska najwięcej?

Seniorzy zyskają po zmianach wprowadzonych od lipca nawet 275 złotych miesięcznie. To maksymalna podwyżka świadczenia. Najmniejsza zaś, to wspomniane wcześniej 5 złotych.

Emerytury od lipca 2022Emerytury od lipca 2022 Źródło: gk24.pl, opracowanie: redakcja

Czyszczenie kostki brukowej może być tanie i proste. Usuń chwasty, mech i plamy jednym produktem Czyszczenie kostki brukowej może być proste. Usuniesz chwasty i plamy

Kiedy podwyżki emerytur od lipca 2022 wpłyną na konto seniorów?

Niektórzy emeryci i emerytki już zauważyli wyższe sumy na koncie. Wypłaty ruszyły bowiem 5.07.2022. Późniejsze terminy wypłat to kolejno 5,6,8.07, a następnie 15,20 lub 25 lipca bieżącego roku. Oprócz podwyżki emerytur seniorzy mogą spodziewać się jeszcze kolejnego zastrzyku gotówki. Wczesną jesienią na ich konto (choć nie wszystkich) trafi 14. emerytura, podwyższona zgodnie z waloryzacją.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: